Food & Drink Lifestyle

Vyskúšajte torty od Fitty a budete sa zalizovať! Cukrárka tvorí hotové umelecké diela.

Dozvedela som sa, že piecť torty bolo jej snom. Sny sa majú plniť a ja som sa rozhodla, že sa s vami podelím o (podľa môjho názoru) najlepšie torty v meste. 

https://www.instagram.com/p/BgRkaOHATDu/?taken-by=jankagrancova

Niekedy sa s niekým zaujímavým zoznámite len tak. Mne sa to stalo na výstave vo Flatgallery. Tá osoba priniesla skvelú makovú tortu a bola milá a zhovorčivá. Bola ňou Janka Grancová, ktorá pečie, lebo chce a baví ju to.

https://www.instagram.com/p/BgN3gG0gi97/?taken-by=jankagrancova

Neviem ako vy, ale ja milujem lesné plody.  Čo sa týka ovocia som taká „našozemská“. Pomarančom ani mandarínkou si ma nekúpite, ale malinami a černicami – to už áno. Milujem aj hrušky a jahody. Pri pohľade na tieto torty som začala okamžite slintať. Nielen, že dobre vyzerajú, ale aj výborne chutia.

https://www.instagram.com/p/BfmAPXgh6re/?taken-by=jankagrancova

Janka si chodí ovocie sama zbierať – rovnako ako jedlé kvety – ak je možnosť. Ak musí nakupovať  ide po top kvalitných dodávateľoch. Za kvalitu sa, ale platí. Šokovala ma informácia, že len na vrchu torty môže byť ovocie v hodnote až 30 eur. Janke to neprekáža.  Robí, čo ju baví a z jej práce je to cítiť. Ten pozitívny vzťah, ktorý k práci máte, sa nedá oklamať. Našťastie!

https://www.instagram.com/p/BVy-Z4VDpE7/?taken-by=jankagrancova

Glutenfree? Bezlepkové? Bezlaktózové? Nie je problém!

Janka ma veľa pozitívnych ohlasov na zdravé varianty svojich výtvorov. Dokáže upiecť všetko a tak, že to chutí. Keď som jej povedala, že by som o jej tortách napísala reagovala: „Povedať že diabetesom sa ti odvďačím, asi nie je vhodné!“ Janka je mimoriadne prirodzená osoba také sú aj jej výtvory. Krásne a zároveň klasické.

https://www.instagram.com/p/BStqWthjV2K/?taken-by=jankagrancova

Neboj sa ísť za svojím snom

Kvôli pečeniu opustila vlny korporátu. Začala sa venovať činnosti, ktorú predtým považovala za hobby.  Za riziko jej to stojí, nakoľko teraz robí to, čo má skutočne rada. Verí, že sa tým raz bude aj skutočne živiť. Odporúča prekonať strach a nasledovať intuíciu. Objednávky má a ja jej budem držať palce – snáď aj spolu s vami. „Ak mi niečo chýba, tak je to schopnosť robiť si okolo svojej práce „hype“. To nie som ja. Verím, že moje torty za seba hovoria samé.“ 

https://www.instagram.com/p/BIwzb3tDyG3/?taken-by=jankagrancova

Dúfam, že inšpiráciu využijete a najbližšie skúsite narodeninovú, či svadobnú tortu od tejto šikovnej žienky. Garantujem, že neobanujete. Dokáže totiž splniť každé prianie – chutne a štýlovo.

https://www.instagram.com/p/BGBOIlFM6Cz/?taken-by=jankagrancova

 

O autorovi

Natália Jabůrková

Natália Jabůrková

Absolvovala Štátne Konzervatórium v Bratislave – hudobno-dramatický odbor a VŠMU Teóriu a kritiku divadelného umenia so špecializáciou na tanečné umenie, ktorému sa venuje dodnes. Spolupracuje s viacerými odbornými, populárnymi portálmi a na blogu Baletu SND - Zaži skutočnú vášeň. Pôsobila ako PR manažérka SND a v súčasnosti si vybrala súkromný sektor. Miluje seriály Game of Thrones, Suits, The Good Doctor či Resident.