Hudba Kultúra & umenie

VLADIVOJNA LA CHIA pozýva na zimné turné novo zaranžovanou piesňou Mrtvá

Charizmatická speváčka, textárka, producentka, autorka filmovej i divadelnej hudby a výrazná osobnosť českej hudobnej scény Vladivojna La Chia vstupuje do nového roka s novo zaranžovanou zimnou baladou Mrtvá. Skladbou, ktorá prvýkrát vyšla na debutovom albume Vladivojska, láka na svoje zimné turné, ktoré absolvuje spoločne so svojím 4Triom. V rámci pripravovanej koncertnej šnúry navštívi v priebehu februára a marca deväť českých a moravských miest. Ako prvý sa môže tešiť 6. februára brnenský Kabinet Múz.

{Y}-{M}-{D}-{h}-{m}-{s}-{C}

“Premýšľala som, čo vystrelím von v tomto roku ako prvé, či novú zhudobnenú báseň Barkovové alebo nejakú úplnu novinku. Nakoniec som sa rozhodla pre Mrtvou. Táto pieseň síce vyšla už na prvom albume Vladivojska, ale ja mám rada zmeny a prekvapenia, takže som niektoré pôvodne metalové skladby prearanžovala i so svojou akustickou kapelou a hráme ich na našich koncertoch. A jednou z nich je i zimná balada Mrtvá,” vysvetľuje Vladivojna, prečo sa rozhodla začať nový rok práve novou verziou skladby Mrtvá.

Vladivojna La Chia je česká skladateľka, speváčka a producentka. Je autorkou hudby k niekoľkým divadelným predstaveniam, dokumentom či filmom. Za hudbu k filmu Nevinnost a 8 hlav šílenství bola nominovaná na Českého leva. Je zároveň autorkou hudby k najúspešnejšiemu seriálu HBO Až po uši. Už dva roky sa intenzívne venuje zhudobňovaniu poézie ruskej poetky Anny Barkovovej. Má na konte štyri sólové albumy, tri soundtracky a album s metalovou kapelou Vladivojsko. Jej koncerty sú obľúbené pre svoju pestrosť. Vladivojna rada improvizuje a prekladá pesničky svojimi roztodivnými príbehmi s názvom Vladibajky

Vladivojna La Chia so 4Triom (v zložení: cello Terezie Kovalová, bicie Luboš Pavlík, a na niektorých koncertoch tiež nový gitarista Petr Uvíra) navštívi konkrétne tieto mestá:

  1. 02. Brno – Kabinet Múz
  2. 02. Havlíčkův Brod – Oko
  3. 02. Louny – reštaurácia Černý kůň
  4. 02. Kladno – Dundee
  5. 02. Praha – Café V lese
  6. 02. Jablonec nad Nisou – klub Na rampě
  7. 03. Svitavy – Tyjátr
  8. 03. Plzeň – Divadlo pod lampou
  9. 03. Kutná hora – Česká 1

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz