Hudba Kultúra & umenie

Túto sobotu predstaví GHOSTPOET v Bratislave svoj najnovší album

24. februára o 20:00 Ateliér Babylon, Bratislava

GHOSTPOET aka Obaro Ejimiwe sa v auguste tohto roku vrátil s albumom „Dark Days & Canapes“. Po úspechu svojho debutového albumu Peanut Butter Blues & Melancholy Jam, 2 nomináciách na cenu Mercury Award, turné s Metronomy a Jamie Woonom, vsadil Ghostpoet na viac gitarových rytmov a mierne temných textov. Zásluhu na tom má najmä producent Leo Abrahms – známejší zo spoluprác s Brianom Enom a Jonom Hopkinom. Andy Gill z The Independent ohodnotil album 5 hviezdičkami z 5 a opisuje ho ako „Skvelý album, ktorý mu predurčuje budúcnosť.“

MC z Veľkej Británie, prekypujúci úzkostnou nespavosťou, Ghostpoet (Obaro Ejimiwe), začal s hudbou už počas štúdia na univerzite. Bol členom grimeového kolektívu, ale nakoniec prešiel k menej energickému zvuku a MC’ingovému štýlu, ktorý predstavil v roku 2010 na svojpomocne vydanom EP The Sound of Strangers, ktoré uchvátilo BBC DJ-a Gillesa Petersona. Ten vydal pre svoju značku Brownswood demo verziu skladby „Liines“ na šiestej kompilácii Brownswood Bubblers. Nasledujúci február vydal na Brownswood debutový album Peanut Butter Blues & Melancholy Jam, ktorý bol nominovaný na Mercury prize.Potom prechádza Ghostpoet k label-u Play It Again Sam (kde vydáva m.i. Editors, DEUS, Balthazar a iní). V roku 2013 vydáva spolu s Tonym Allenom, Lucy Rose a hosťujúcim Charlesom Heaywardom „Some Say I So Say Light“.

Na rozdiel od svojich predchádzajúcich albumov bol album Shedding Skin z roku 2015 nahrávaný s tradičnou kapelou, ktorá ho sprevádzala na turné; Joe Newman gitara, basgitarista John Calvert a John Blease bicie. Album obsahuje aj vokály od Nadine Shah, Ette Bond, Melanie De Biasio, Lucy Rose a Paul Smith z Maximo Park.

Video:

Link na udalosť: GHOSTPOET (UK) / Bratislava

Predpredaj: https://ghostpoet.interticket.sk/

Miesto: Ateliér Babylon, Námestie SNP 14, Bratislava

Dátum: 24.2.2018, 20:00

www.ghostpoet.co.uk

www.spoti.fi/2wmjJ1J♫

Organizátor podujatia: literarnyklub.sk, Kapitál
Partneri: Rádio_FM, CITYLIFE.SK, Hudba.sk

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz