Hudba Kultúra & umenie

TROJica československých producentov vydáva spoločné EP cez anglický label Colour8

Londýnsky label / kolektív Colour8 vydal 9.9.2016 EP TROJ, s cieľom podpory stredoeurópskej elektronickej scény. Nájdete na ňom 3 tracky od mladých talentovaných producentov zo Slovenska a Českej Republiky.

Obsiahajúc celé spektrum modernej elektronickej hudby – od Theydon Boys-ových výlevov emócii, ktoré zjednocujú akustické a syntetické prvky; cez S I T R A-ho inštrumentálny hip-hop plný zvončekov; po Mt. Accord-ove expanzívne ambientné priestranstvá – toto EP predstavuje lákavý talent skrytý v hlbinách strednej Európy. Aj keď je toto EP vo svojej podstate experimentálne a nekonvenčné, je tiež hlboko zakorenené v súčasnej hudobnej scéne, čerpajúc inšpiráciu zo širokého spektra vplyvov – Shigeto, Mark Pritchard alebo Nicolas Jaar sú niektorými z nich. Všetci traja producenti tu začínajú svoju cestu a viac materiálu je v bezprostrednej blízkosti.

Člen vydavateľstva Colour8 Adam Donoval vysvetľuje: “Som zo Slovenska, takže je prirodzené že hľadám kompatriotov s podobnou víziou a zaujímavým zvukom. S chalanmi z Colour8 sme počúvali týchto chalanov na SoundCloude a oslovili sme ich, z čoho prirodzene vyplynula spolupráca na tejto celej nahrávke. Je to debutový oficiálny release pre všetkých troch chlapcov a sme naozaj šťastní že začínajú svoje špecifické cesty práve s nami.”

TROJ je treťou z piatich častí série nahrávok s názvom “Murmurations”, ktoré sa na svet postupne dostávali počas leta. Táto séria predstavuje sedem umelcov z celej Európy, ktorí sa nachádzajú na širokom zvukovom spektre. Od surových field recordings Layo Bella, cez jemnú ambientnú elektroniku slovenského wunderkinda Mt Accorda, a extatické tanečné kúsky zakladateľa labelu CJ Mirru, až po jazzom šmrncnuté remixy na štýl Brainfeederu od Angels In The Architecture – táto séria predstaví bijúce srdce celého kolektívu.

Po digitálnom vydaní všetkých častí série “Murmurations” predstaví Colour8 špeciálny limitovaný box-set. Obmedzený počet box-setov bude obsahovať kazetu s výberom skladieb, všetkých 5 častí série na USB kľúči v digitálnom formáte (kľúč bude niesť vták vytlačený pomocou 3D tlačiarne), ako aj booklet o celom projekte. Podobný box-set vyrobený ako súčasť prvej nahrávky vydavateľstva Colour8, Space Trix Volume 1, bol vypredaný za 4 hodiny v predpredaji.

Colour8 je kolektív, ktorý započal svoju existenciu vydaním Space Trix Volume 1 – ambientnej kompilácie, na ktorej sa objavili umelci ako Matthew Dear, Mike Slott, Heathered Pearls, a mnoho ďalších. Kompilácia bola nadšene prijatá fanúšikmi, ako aj kritikmi.

troj-ep-coverCover EP

EP v skratke

Umelec: Rôzni umelci

Album: TROJ EP / #MM3

Dátum Vydania: 09/09/16

Formát: Digitálny

Skladby:

1. Theydon boys – mir (3p1)

2. S I T R A – Listen, The Wind Has Something To Say

3. Mt. Accord – A Widening Rift

KONTAKT:

T (UK): 07810826193

E: colour8records@gmail.com

Colour8:

FB: Colour8 TW: @colour8records IG: @colour8records SC: Colour8

Theydon Boys:

SC: Theydon Boys

S I T R A:

FB: S I T R A SC: S I T R A

Mt. Accord:

FB: Mt. Accord TW: @mt_accord SC: Mt. Accord

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz