Food & Drink Lifestyle

TORRES – Najhodnotnejšia značka vína sveta vstupuje na slovenský trh.

TORRES je najoceňovanejším Vinárstvom na svete. V roku 2017 získalo ocenenie najcennejšia značka sveta. Tradícia tvorby vína siaha až do 18. storočia. Vinárstvo bolo ako značka založené v roku 1870 Jaimem Torresom v meste Pacs, ktoré sa nachádza 4 kilometre od Vilafranca del Penedès. TORRES je rodinné Vinárstvo, ktoré riadi piata  generácia rodiny. V súčasnosti v jej čele stojí Miguel Torres, ktorý je výkonným riaditeľom spoločnosti.

Vinárstvo TORRES v súčasnosti disponuje najrozsiahlejšími vinohradmi v oblasti Penedès a je aj najväčším výrobcom vína v Španielsku. Svoje pôsobenie rozšírilo aj na vinice v USA (Kalifornia-Sonoma) a Južnej Amerike (Čile). Svoje produkty vyváža do 140 krajín. Vinárstvo je známe nielen kvalitným vínom, ekologickým prístupom k jeho výrobe, ale aj úctou k rodinnej tradícii. Pod značku TORRES patria aj ďalšie podznačky ako Viña Sol, Sangre de Toro, De Casta, Coronas, Atrium a Viña Esmeralda. Viaceré druhy vín značky TORRES sa vyrábajú nielen zo španielskych, ale aj z medzinárodných odrôd hrozna. TORRES prispel k významným objavom v oblasti enológii v Španielsku, a to použitím fermentácie pri kontrolovaných teplotách či dozrievania vína v malých dubových sudoch počas dôkladne definovaného času. Postup je podobný tvorbe vín z oblasti Bordeaux.

Cabernet Sauvignon Mas La Plana

Exkluzívne predstavený Cabernet Sauvignon  Mas La Plana pochádza z malej 29 hektárovej vinice. Mas La Plana je výberom najlepšieho hrozna, ktoré sa v prísne obmedzených množstvách používa na výrobu klenotu, akým je toto červené víno, ktoré je  známe po celom svete. Prvé ocenenie získalo na výstave vína v Paríži v roku 1979, kedy porazilo najslávnejšie vína z oblasti Bordeaux. Od toho času zbiera jedno ocenenie za druhým a celkový počet momentálne dosiahol stovku.

TORRES šetrný k prírode

Výroba vína v Spoločnosti TORRES vždy rešpektovala životné prostredie a používala biologické alternatívy, ktoré nie sú agresívne voči prírode. Do roku 2020 majú za cieľ znížiť emisie CO2 o 30 % na fľašu.

V rámci ekologického konceptu firmy, ktorý sa z generácie na generáciu zdokonaľuje, začlenilo Vinárstvo TORRES do výroby aj recyklačný proces pracujúci najmä s odpadom. Na podporu jeho selektívneho zberu má vinárstvo vyčlenený priestor vo výške 450 m3 a špeciálne zariadenia, ktoré sú schopné vyčleniť až 46 rôznych druhov odpadu. Takýmto spôsobom vinárstvo recykluje 99,3 % odpadu vytvoreného v priebehu výroby.

O Wineloversclub.sk (WLC)

WLC je spoločnosťou, ktorá bola založená v roku 2015 a zaoberá sa Importom a Distribúciou Prémiových vín na slovenskom trhu. Jej cieľom je predstavovať vína v podmienkach modernej gastronómie. Ponúka tie najlepšie vína najvyššej kvality, s fokusom na „best value“ kategóriu vín. Je exkluzívnym Dodávateľom vín do desiatok 4* a 5* slovenských hotelov a reštaurácií, pre sieť reštaurácií Medusa Group, okrem iného vínom zastrešovala aj posledné tri ročníky Plesu v Opere. WLC je aj jedným z lídrov na trhu v oblasti odborného poradenstva pri výbere a investičnom nákupe vín – s ohľadom na individuálne potreby Klienta. WLC je stálym firemným Členom ASSR a exkluzívnym Partnerom ASSR pri organizovaní medzinárodných Majstrovstiev Slovenska Sommeliérov.

O autorovi

Natália Jabůrková

Natália Jabůrková

Absolvovala Štátne Konzervatórium v Bratislave – hudobno-dramatický odbor a VŠMU Teóriu a kritiku divadelného umenia so špecializáciou na tanečné umenie, ktorému sa venuje dodnes. Spolupracuje s viacerými odbornými, populárnymi portálmi a na blogu Baletu SND - Zaži skutočnú vášeň. Pôsobila ako PR manažérka SND a v súčasnosti si vybrala súkromný sektor. Miluje seriály Game of Thrones, Suits, The Good Doctor či Resident.