Lifestyle Zaujímavosti

Stvorení pre šport

Pavel Chodúr

Ako vznikol celý nápad projektu Stvorení pre šport? Popíšte nám cestu od prvotného nápadu, až do momentu ako je to teraz.

Na začiatku bola láska k športu. Od mladosti sa s bráchom (moderátor relácie) venujeme športu. Kedysi profesionálne, dnes už len pre seba. Spojili sme naše pracovné svety – ja som producent a režisér a Viťo je profi moderátor. Vznikla relácia, ktorá začala prvou sériou na TA3. Teraz spúšťame druhú sériu na 213. To je nová televízia, ktorá sa primárne venuje športu a umeniu.

vitochrappa

Je to autorský projekt, za ktorým stojíš ty a tvoj brať Viťo, ktorý dlho moderoval športové správy pre TA3. V čom vidíš najväčšiu devízu vašej spolupráce?

Sme bratia, ktorí spolu vychádzajú. Šport a umenie sú naše koníčky. V podstate je prirodzené, že spolupracujeme aj v práci.

Sú momenty, kedy sa pri pláne toho, čo budete robiť aj nezhodnete?

Jasné. Samozrejme , že sme v určitých veciach rozdielní. Zvíťazí však vždy najlepší nápad, alebo deadline:-)

tocenie

Prečo si myslíš, že je v súčasnosti takáto relácia dôležitá? Myslíš, že môže ponúknuť niečo aj divákom, ktorí nie sú športovo založení?

Myslím si, že je dôležitá. Klasické ,,klišé” žijeme v rýchlej, stresujúcej dobe pozná každý. A práve preto sa snažíme spomaliť. Ukázať ľuďom aj sebe, že zamyslieť sa nad zušľachtením samého seba nie je úplne zlé. Aj keď divák nie je športovec, môže sa reláciou inšpirovať. Je pre každého. Len si predstavte, že každý deň športujete- POHYB, počúvate svoje telo- TELO, zamýšľate sa nad svojim životom a emóciami- MYSEĽ a vyberáte si kvalitné jedlo, aby ste boli výkonnejší- ENERGIA. To sú naše kapitoly relácie. To sú všetko časti života a preto si myslíme, že sme Stvorení pre šport. Ten nám môže veľmi pomôcť.

hokej

Viete nám aj predostrieť nejakú štruktúru načo sa môžeme tešiť? Alebo inak, čomu sa budete primárne venovať?

Na ľudí ktorých športovanie teší, na veľa tipov ako sa nakopnúť a čo môže byť pre vás to pravé. Je to motivačná relácia. V každej relácií si predstavujeme rozličné druhy športov, iné prístupy k otázkam zdravého životného štýlu. Každý sa môže inšpirovať niečím iným a nájsť si svoju vlastnú cestu.

Posledná otázka: Kde vás môžeme sledovať a v akých intervaloch budete uvádzať nové časti?

Budeme bežať každý týždeň na televízií 213 v vždy v nedeľu 19:30 v premiére, alebo cez týždeň v reprízach. Na našom youtube channel Stvorení pre šport, kde sú a budú všetky videá  relácie a na facebook na fanpage. Takže subscribnite, sharujte lajkujte a dajte si 20 klikov:-)

https://www.facebook.com/stvorenipresport/?fref=ts

https://www.youtube.com/channel/UCoZ3vUBqyCNEgavfuyQDRKA

logo

A tu si môžete pozrieť prvý diel o Tai Chi:

O autorovi

Pavel Chodúr

Pavel Chodúr

Študoval na VŠMU odbor Umelecká kritika a audiovizuálne štúdia. Tu sa začal venovať písaniu scenárov. Je podpísaný pod prvú slovenskú adaptáciu komiksu v réžií Romana Gregoričku Orfeova pieseň. Venuje sa kreatívnemu písaniu, réžií svojich vlastných diel, herectvu. Rád cestuje a píše o svojich cestách denníky. Niekoľko rokov fungoval v amatérskom divadle ako scenárista a herec a v súčasnosti pracuje pre castingovú agentúru Cine-jessy tiež na pozícií kreativca. Inak vo voľnom čase číta, píše, pozerá, počúva a keď mu zostane chvíľa voľného času ide sa prejsť.