Hudba Kultúra & umenie

Stále v najlepšej forme

V piatok, 24. februára, sa konal v bratislavskom Majestic Music Clube krst debutového albumu Katariny Korcek, s názvom 21st Century Movie.

Viac než 20 ročné pôsobenie umelca v hudobnej brandži síce ešte nemusí byť vždy, nevyhnutne, záruka toho, že nás na jeho konerte bude čakať kvalitný zážitok, no v prípade Katky Korcek, to predsa len platí. „Funky Mama“ predviedla takmer dvojhodinovú show, ktorú možno charakterizovať ako emotívnu, nostalgickú, ale tiež energickú, a precíznu, bez akejkoľvek chybičky. To patrične ocenil aj preplnený klub svojim neutíchajúcim potleskom, dožadujúc sa prídavku. Na svoje si prišli fanúšikovia funky, R&B, jazzu, či rocku. Teda všetci fanúšikovia dobrej hudby.

Obrovskú zásluhu na tomto bezchybnom vystúpení mali tiež špičkoví hudobníci stojaci po boku Kataríny. Matej Ruman z kapely Billy Barman, Milan Koyš, Silvo Sališ, Peter Papp, dychári Jozef Chorvát, Samuel Šimek a Ján Slezák zo Swing Society Orchestra, členovia z kapely Made 2 Mate – Martin Gašpar, Radovan Orth, Róbert Rist a Martin Wittgruber, či hostia ako Jerguš Oravec, s ktorým má Katarína pieseň Knowing Me, Silvia Josifoska, alebo Róbert Roth.

Na pódiu sa objavil aj Martin „Pyco“ Rauch prezlečený za Davida Bowieho, no tiež krstný otec albumu. Tým bol Katkin otec Štefan Korček. Ten na viac zaspieval hudobníkom na záver aj Živjó a zožal vôbec najväčší potlesk.

V bohatom playliste sa okrem piesní z nového albumu, starších vecí z čias Made 2 Mate , či Lady Kazoo, objavili aj známe cover verzie. Potešili Space Oddity od Davida Bowieho, Valerie od Amy Winehouse, či Creep od Radiohead.

Celý koncert sa niesol v príjemnej a odľahčenej atmosfére a počas hrania bolo ako na hudobníkoch, tak aj na divákoch vidno radosť, čo značilo, že si to všetci patrične užili a bavili sa. A čo dodať na záver? Asi len toľko, že slovenská hudobná scéna sa môže rozhodne pochváliť ďalším skvelým albumom, ktorý si treba určite vypočuť.

Foto: Martin Adam Pavlík

« 1 z 2 »

O autorovi

Martin Adam Pavlík

Martin Adam Pavlík

Je milovník filmu a hudby. Študuje umeleckú kritiku a audiovizuálne štúdia na FTF VŠMU. Jeho najväčší obľúbenci sú Martin Scorsese, Stanley Kubrick, Paul Thomas Anderson, Quentin Trantino, bratia Coenovci, Richard Linklater a Jim Jarmusch. Hudobnými srdcovkami sú grunge a post rock. Vo voľnom čase hrá v kapele, skladá a píše. Jeho texty ohľadom filmu boli publikované na Kinečku, Frame, či Moviesite.