Divadlo Kultúra & umenie

Sťahujeme sa!

Bratislavský ochotnícky súbor Divadlo Atrapa začína rok 2017 veľkou zmenou. Po ôsmich rokoch pôsobenia v petržalskom Dome kultúry Lúky sa presťahuje do Galérie Umelka Slovenskej výtvarnej únie. Prvé predstavenie v nových priestoroch divadelníci plánujú odohrať 6. februára.

Za zmenou pôsobiska Divadla Atrapa stojí snaha priblížiť sa k divákom. “Chceli sme využiť potenciál centra hlavného mesta, ktorý je vyšší ako na periférii Bratislavy, kde sa DK Lúky nachádza. Veríme, že to ocenia naši stáli diváci, a že vďaka atraktívnej lokalite prilákame nových,” uvádza riaditeľ Divadla Atrapa Jakub Lazarčík. “Po toľkých rokoch na jednom mieste sme navyše cítili, že potrebujeme zmenu. Posunúť sa ďalej. Nové priestory túto potrebu určite naplnia. Ďakujeme Slovenskej výtvarnej únii, že nám umožnila uvádzať naše predstavenia v Galérii Umelka,” vysvetlil.

Divadelníci majú s hraním v Galérii Umelka skúsenosti. V roku 2012 v ňom reprízovali komédiu Mama Elektrolux Z-117, v roku 2015 v nej ponúkli program v rámci Noci divadiel. “Galéria Umelka sa nám páči. Nie je to síce divadelný priestor, no má svojho ducha. Priestor galérie si pri každom predstavení plánujeme upraviť. Spočiatku to bude provizorné, no veríme, že postupne sa nám podarí galériu premeniť na priestor, v ktorom si naši diváci budú môcť vychutnať divadelné umenie naplno ako v klasických divadelných sálach,” povedal Jakub Lazarčík.

Divadlo Atrapa odohrá prvé predstavenie na novej stálej adrese v pondelok 6. februára o 20:00. Pôjde o reprízu komédie Ako si vytvoriť úspešný deň (Kurz pre začiatočníkov), ktorá mala premiéru v septembri 2016. Vstupenky, ktorých cena je 5€, sa budú dať kúpiť na mieste, možná je aj rezervácia cez rezervačný systém. Ten záujemcovia a záujemkyne nájdu na stránke divadla na Facebooku (wwww.facebook.com/divadloatrapa).

Podujatie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/391316641210994

divadlo Atrapa

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz