Kultúra & umenie Výtvarné umenie

SOGA uskutoční už 139. aukciu umeleckých diel

6.marca sa na Panskej 4 v Bratislave uskutoční už 139.aukcia obrazov, sôch a iných umeleckých predmetov. Predchádzať jej bude prezentačná výstava v časoch 28.2.-5.3. od 10hod.-18hod. (vrátane víkendu). Návštevníci sa môžu tešiť na diela Mateja Fabiana, Viery Kraicovej, Johanna Kupetzkyho, Júliusa Jakobyho, Martina Benku, Ľudovíta Fullu a mnohých ďalších.

Do zberateľskej pozornosti SOGA sprístupňuje katalóg s 241 výtvarnými dielami so 180 plnofarebnými stranami, aby si prípadní záujemcovia mohli v pokoji a hlbšie priblížiť mimoriadne výtvarné diela v miniatúrnej príručke. 20 e katalóg bude k možnosti zakúpiť si do 26.2.

 

Ponúkané diela sú reprodukované,

odborne zhodnotené,

pri dôležitejších položkách

doložené precedensami verejných predajov

na dražbách SOGY i svetových aukciách.

 

Kontakt a potrebné informácie:

soga@soga.sk, abelovsky@soga.sk

www.soga.sk

(Ján Abelovský, 0905 899293; Nina Gažovičová, 0908 666 042)

MATEJ FABIAN (1979): Django Trophy. 2012. Akryl na plátne. Značené na zadnej strane „Fabian“. (jeden z prezentovaných obrazov dodaných na aukciu)

Aukčná spoločnosť Soga:

Spoločnosť bola založená roku 1996 v Bratislave. Prvú aukciu usporiadala v marci roku 1997. Veľmi skoro si vybudovala vedúce postavenie na slovenskom trhu s výtvarným umením. Soga vo svojich katalógoch ponúka predovšetkým slovenskú medzivojnovú krajinomaľbu a figurálny žáner, hornouhorské umenie rozhrania storočí, diela osobností moderny Slovenska a naše maliarstvo a sochárstvo po roku 1948.

Od roku 2011 usporiadava Soga dražby aj exkluzívne, večerné aukcie, na ktorých ponúka len galerijné diela. Predaj bežných diel výtvarného umenia sprostredkuje aj formou on-line aukcií či predajných výstav. Od roku 2003 prevádzkuje Soga vlastné aukčné, výstavné, administratívne a depozitné priestory v samom centre starej Bratislavy na Panskej ulici.

 

Zdroj: Soga / Dnes24

 

 

 

 

O autorovi

Martin Hladký

Martin Hladký

Študuje na Fakulte ekonomiky a manažmentu v Nitre a mimo toho sa zaujíma o rôzne úrovne spoločenského poznania. Kedysi aktívnejšie športovanie vymenil za vzťah k filmovému umeniu a umeniu v rôznych jeho oblastiach.