Hudba Kultúra & umenie

Slovenka má pesničku s Ukrajincom, do sveta ju šíria Briti

Speváčku Leu Danis s jej novinkou Never Let You Down si pod svoje krídla zobral londýnsky digitálny distribútor a label AWAL, ktorý je spojený s menami ako Moby či Radiohead.

Slovenská speváčka a textárka Lea Danis po veľmi krátkom čase od vydania skladby Nádej uvádza na hudobný trh ďalšiu novinku. Svoje sily tentoraz spojila s mladým talentovaným Ukrajincom – hudobným producentom Vladom Gluschenkom z Kyjeva a na svete je vydarená dream-popová skladba Never Let You Down.

Beach Paradise Barefoot Wedding & Honeymoon by Marry Me Barefoot (marrymebarefoot.com)

Leu skladbu zverejnila ako audio video na svojich sociálnych sieťach a kanále Youtube. “Aktuálne som v období, že chcem vyskúšať čo najviac spoluprác, ktoré sa podaria, objavujem svoj zvuk a nasávam energiu a inšpirácie. Táto spolupráca s Vladom vznikla veľmi spontánne, našli sme sa na sociálnej sieti a samotná skladba vznikla veľmi rýchlo, možno behom týždňa. Vlad mi poslal hudbu, ktorá ma hneď chytila a vedela som, že na tomto chcem spolupracovať,” prezrádza Lea. “Samozrejme nahrávanie a technické veci spravia z práce aj dvojmesačnú záležitosť, keďže sme tvorili za chodu ďalších povinností a opäť, každý vo svojom štúdiu,” dodala Lea, ktorá nahráva striedavo na Slovensku a Ukrajine.

Elektronická skladba sa určite objaví na vôbec prvej kompilácii, ktorú Lea chystá. “Čakám na pár ďalších skladieb, ktoré máme rozrobené a určite by som ich chcela spoločne vydať ako kompiláciu/EP. Má symbolizovať moje ‘hľadanie’ práve prostredníctvom rôznych hudobných spoluprác. Myslím, že by celé moje pôsobenie by asi vystihoval názov ‘In-between Worlds’, keďže to nebude mať jednotnú patinu a uhladenú schému klasického vopred pripraveného albumu. A práve to sa mi tom páči najviac,” dodala Lea.

O mastering piesne Never Let You Down sa rovnako, ako aj v jej predošlých skladbách a spoluprácach Dance (2017), Easy (2018), Tomorrow (2018) či Nádej (2018), postaral audio-inžinier a producent Ján Zborovjan z Audio Wizzards.

V lete si Leu do svojho portfólia zaradila aj britská distribučná spoločnosť AWAL (Artists Without A Label), ktorú vlastní vydavateľstvo Kobalt Music Group. AWAL aktuálne zastrešuje 8 000 vybraných umelcov, medzi najznámejších patria Radiohead či Moby.

Lea Danis a jej tvorba

Lea Danis je mladá slovenská popová speváčka a textárka. pôvodne aktívna novinárka, reportérka a modelka. Málokto vie, že si Leu vybral manažment prestížnej Victoria’s Secret ako dvornú fit-modelku na exotickej Srí Lanke.

Lea sa na hudobnej scéne objavila pomerne nedávno, na prvotine s názvom Sunshine(2016) zapracovala počas pobytu v Belgicku pod dohľadom luxemburského producenta Arkera (Peter Gabriel, Imogen Heap, Massive Attack). Následne sa zo slovenského éteru začala ozývať tanečná skladba Dance (2107), ktorú Lea vytvorila v spolupráci so slovenským producentom Jánom Zborovjanom (Audio Wizzards). S mladým českým umelcom pod pseudonymom Rockery naspievala duet Easy (2018) a pozornosť si vyslúžila aj akustická skladba Tomorrow (2018). V septembri tohto roku vydala svoju prvú slovenskú pieseň s videoklipom s názvom Nádej, ktorá si hneď našla svoje miesto v slovenskom éteri.

Najbližšie Lea chystá vydanie svojho debutového mixtape-u, na ktorom sa predstaví vrámci viacerých spoluprác s domácimi aj zahraničnými producentmi. Nechajme sa prekvapiť.

Skladba NEVER LET YOU DOWN je dostupné na všetkých digitálnych platformách

SPOTIFY:

https://open.spotify.com/album/4AKIawlFdRe2ytHDCz8H39?si=141ExxlmRG6WBCz3QX9oUA

APPLE MUSIC:

https://itunes.apple.com/us/album/never-let-you-down-feat-vlad-gluschenko-single/1425888864

DEEZER:

https://www.deezer.com/album/70630452?utm_source=deezer&utm_content=album-70630452&utm_term=724390761_1541519478&utm_medium=web

Lea Danis na sociálnych sieťach

I N S T A G R A M

https://www.instagram.com/leadanis/

F A C E B O O K

https://www.facebook.com/LeaDanisOfficial/?ref=br_rs

Y O U    T U B E

https://www.youtube.com/channel/UC62dSzPi8lWt9QoAiWnYXhQ

S P O T I F Y

https://open.spotify.com/artist/0yQgI1QgNXEKxRigutXu2B

www.leadanis.com

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz