Film & TV Kultúra & umenie

Roman Gregorička a jeho One day I´ll become

Pavel Chodúr

Roman Gregorička je filmár a režisér. Niečo o ňom a jeho tvorbe sa dočítate tu:http://www.9em.sk/rozhovor-reziser-roman-gregoricka/
Hviezdne vojny momentálne zažívajú veľký comeback. V kinách sme nedávno privítali epizódu osem a čakajú nás v dohľadnom čase ďalšie filmy z tohto univerza. Množstvo príbehov bolo prezentovaných nielen cez komiksy, televíziu, knihy a počítačové hry, ale aj cez množstvo fan filmov, ktoré sa chceli zapojiť a prispieť svojou troškou do tohto komplexného sveta v preďalekej galaxii, ktorá je pre množstvo ľudí stále zdrojom obrovskej inšpirácie. Roman Gregorička má za sebou už jeden fan film z prostredia Sandmana od Neila Gaimana. Tentoraz prichádza so svojim vkladom do Star Wars univerza. S filmom s názvom One day I´ll become… , ktorý vám teraz s radosťou predstavujeme.

Zároveň dávame do pozornosti, že v dohľadnej dobe vyjde samostatný rozhovor s Romanom, v ktorom vám priblíži celý proces tvorenia tohto zaujímavého short filmu.

O autorovi

Pavel Chodúr

Pavel Chodúr

Študoval na VŠMU odbor Umelecká kritika a audiovizuálne štúdia. Tu sa začal venovať písaniu scenárov. Je podpísaný pod prvú slovenskú adaptáciu komiksu v réžií Romana Gregoričku Orfeova pieseň. Venuje sa kreatívnemu písaniu, réžií svojich vlastných diel, herectvu. Rád cestuje a píše o svojich cestách denníky. Niekoľko rokov fungoval v amatérskom divadle ako scenárista a herec a v súčasnosti pracuje pre castingovú agentúru Cine-jessy tiež na pozícií kreativca. Inak vo voľnom čase číta, píše, pozerá, počúva a keď mu zostane chvíľa voľného času ide sa prejsť.