Hudba Kultúra & umenie

Prvý ročník festivalu SHARPE prebehol komfortne

Vlado Král
Autor: Vlado Král

V dátume 27.-28.4 sa konal v priestoroch Novej Cvernovky prvý ročník festivalu SHARPE, o ktorom mnohí hovoria ako o podujatí, ktoré v Bratislave dlhodobo chýbalo. Počas dvoch dní sa na šiestich pódiách vystriedal pestrý výber interpretov zo Slovenska a zo zahraničia. Vďaka priestorom Novej Cvernovky si ich vystúpenia mohli návštevníci užiť v intímnej akustickej podobe, v klubových priestoroch a zároveň pod holým nebom.

foto: Dagmar Kolačkovská

V spolupráci so Sofar Sounds Bratislava organizátori pripravili SOFAR acoustic. Počas série vystúpení, pri ktorých návštevník nepozná meno interpreta až do začiatku koncertu, tak zahrali napríklad Papyllon a 52 Hertz Whale. Ďalej si v interiéri Novej Cvernovky mohli návštevníci vybrať z KLUB CVERNA, DARK ROOM stage, RADIO_FM stage a KABINET stage. V line-up(e) na nich čakali Blue Crime, Katarzia, Bad Karma Boy, Ankathie Koi a ďalšie zaujímavé mená. Na VÚB stage, ktorý sa nachádzal vonku, odznela naživo kompilácia Ostrov hudby a koncert Katky Málikovej.  Za dva dni sme tak na jednom mieste mohli vidieť pestrosť a kvalitu súčasnej slovenskej hudobnej scény, a zároveň spoznať nových interpretov.

foto: Dagmar Kolačkovská

foto: Dagmar Kolačkovská

Z dramaturgického ale aj organizačného hľadiska sa dajú festivalu vytknúť iba maličkosti ako napríklad úzky výber jedál a v niektorých priestoroch bolo počas vystúpení pomerne teplo. Celkovo ale môžeme zhodnotiť, že prvý ročník festivalu SHARPE prebehol komfortne, pod čo sa okrem zaujímavého programu podpísali aj priestory Novej Cvernovky a obmedzený počet lístkov. Tieto dôvody robia z festivalu SHARPE naozaj netypické podujatie. Podujatie, ktoré spája na jednom mieste rôzne žánre, rôznych ľudí a prináša rôznorodé zážitky.

Fotogalériu z festivalu SHARPE nájdete tu.

foto: Dagmar Kolačkovská

foto: Dagmar Kolačkovská

O autorovi

Vlado Král

Vlado Král

Vyštudoval Hudobnú vedu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Momentálne pokračuje na tejto katedre ako interný doktorand kde sa venuje výskumu hudobno-historických pamiatok a využitiu nových médií pri ich spracovní. Vo voľnom čase občas prispieva recenziami do rôznych periodík, číta knihy, pozerá filmy a je veľkým fanúšikom seriálu X-Files.