Divadlo Kultúra & umenie

Prvá premiéra sezóny 2018/2018 v znamení súčasného pohybového divadla

Prvou premiérou sezóny je tanečná performancia Millennial Magic Mirror, ktorá vznikla v spolupráci zoskupení mimoOsPriekopník Veverička. Priestor TICHO a spol. ju uvedie 15. septembra o 19.00h.

Pri tvorbe tanečnej performancie Millennial Magic Mirror tvorcov inšpirovalo používanie a zneužívanie nových technológií, umelej inteligencie, sociálnych sietí a ľudskosti.

Celou performanciou sa tiahne ústredná myšlienka: „Existuje miesto, kde komunikujeme s ľuďmi a robotmi zároveň. V tomto virtuálnom priestore je vzťah oboch svetov prepojený. Roboti sa stále viac podobajú ľuďom, ľudia sa čoraz viac správajú ako roboti. Malo by to byť miesto pre sieťové prepájanie a hlbšiu interakciu, avšak v oceáne informácií vládne samota.“

Za režijnou a dramaturgickou stránkou performancie stojí medzinárodný tím v zložení Lívia MM Balážová a Zebastián Méndez Marín, ktorí sú slovenským divákom známi z predstavenia zoskupenia Med a prach: Eu.Genus / Dobrý. rod.

Na javisku sa predstavia už skúsení tanečníci/performeri Barbora Janáková a Lukáš Bobalík. Za hudobnou zložkou performancie stojí Martin Polák a svetelný dizajn vytvoril scénograf Jakub Branický. Produkčne predstavenie zastrešuje Jakub Turčan a mimoOs.

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz