Food & Drink Lifestyle

Pivná recenzia: Schneider Weisse TAP 7

Schneider Weisse Tap 7 (obsah alk. 5,4%) je zo skupín pív Hefeweizen. Ide o pšeničné pivá, ktoré sú zvrchu kvasené. Tento exemplár je bohatý na ovocnú zrelosť.  Tap 7 je svieži nápoj, ktorý pripomína kyslosť, vôňu banánu a jablka a s hustým pšeničným telom, ktoré tvorí srdce piva. Stupňovitosť je 12,8° Plato, čiže 13tka.

Pri konzumácii budete mať pocit, že ste sa ponorili do pestrosti rajského ovocia. Nehovoríme, že je to raritou, ale pri takejto konštelácii je jedinečné nepasterizovaným a nefiltrovanou /ne)dotknutosťou. Farba je do hneda medená (niečo ako polotmavá), pena stabilnejšia a drží v krúživom pohybe.

Schneider Weisse je z bavorskej skupiny, ktorá je dosť populárna aj v slovenských pivotékach a prevádzkovatelia majú z neho relatívne slušný predaj. Jeho cena (cca 2,20 až 2,80 eura) si však nezaslúži byť na jednej úrovni s napríklad Brewdogom (samozrejme nie všetky, ale väčšina experimentálnych prototypov). Je to taká kvalitná nadstavba toho, čo na Slovensku poznáme ako Radler.

Je to svieži a energický nápoj, zároveň ani nie je blízko nealkoholického, ani príliš aromatického a silného v %-nom obsahu. Kvalitné prísady banánovej a jablčnej symbiózy, toustovej korenitosti a obilného základu sa pekne zlievajú v pšeničnom tele. Znamenitá bublinkovosť je tak dôsledkom týchto „síl“. Pri rýchlej konzumácií ale pozor s dychom!

 

Plusy:

Vizuálne príťažlivé

Nadstavba radleru

Tradičná receptúra

Sila kyslosti tlmená sušeným a lahodným ovocím

 

Mínusy:

Veľký objem „bublinkovosti“

Viac z toho cítiť koktejl ako pivo v tradičnom ponímaní

 

Hodnotenie:                   3,5/5

O autorovi

Martin Hladký

Martin Hladký

Študuje na Fakulte ekonomiky a manažmentu v Nitre a mimo toho sa zaujíma o rôzne úrovne spoločenského poznania. Kedysi aktívnejšie športovanie vymenil za vzťah k filmovému umeniu a umeniu v rôznych jeho oblastiach.