Food & Drink Lifestyle

Pivná recenzia: Clock – Zlatý Prasátko 2018 (12°)

Priznám sa, že doterajšie koncoročné ochutnávky Clocka som doposiaľ neochutnal. Až tento prípad je výnimkou. Táto Milkshake Neipa (obsah alk. 6,3%)  ma z viacerých dôvodov upútala. Chcel som vedieť, či chmelené pivo s vyšším zbytkovým extraktom dokáže chutiť lahodne s laktózou a či zvyšné ingrediencie doslova nezabijú pivovú chuť.

Na to najhoršie neprišlo. Zlatý Prasátko 2018 je moderným variantom New England IPA. Akurát si myslím, že výrobcovia sa až moc snažili spojiť nespojiteľný mix chutí. Tropická kôra a vôňa citrusu s ovsenými vločkami a babylonom chutí nie sú tak vyváženou a zvládnutou kombináciou. Taký Mustáž síce pšeničný slad a horkosť dopĺňal citrusovou kôrou a egrešovými prísadami, ale všetko bolo robené s citom. Výsledok je podľa môjho názoru priepastný.

Zlatý Prasátko 2018 nedokážem odstupňovať z hľadiska predchádzajúcich vianočných titulov od Clocka. Je to taká podivná zmeska IPY, Milkshakeu, chmeľu s prihodenou laktózou na povrchu, vločkami a neviem čím všetkým. Pochopiteľne, snahu o originalitu nemožno poprieť, ale ako alternatíva k šampanskému v pivnom štýle nie je toto pivo tým, čím by mohol byť. Zlatý Prasátko si ide svojou cestou a na ďalší rok môžeme očakávať opäť prekvapujúcu kombináciu a znovu niečo iné.

 

Plusy:

Snaha o jedinečnú harmóniu

Určené na degustáciu

Nefiltrované, nepasterizované

Exotické prepojenie tropických a zimných plodov, ktoré môžu niekoho veľmi zaujať

Chmelené odrody Amarillo, Mosaic a El Dorado

Mínusy:

Prekombinovanosť

Odporúčame väčšie sústredenie sa na menšiu variabilitu a dôslednejšie experimentovanie s menším počtom prídavkov

Čakal som o niečo viac

 

Hodnotenie: 3/5

O autorovi

Martin Hladký

Martin Hladký

Študuje na Fakulte ekonomiky a manažmentu v Nitre a mimo toho sa zaujíma o rôzne úrovne spoločenského poznania. Kedysi aktívnejšie športovanie vymenil za vzťah k filmovému umeniu a umeniu v rôznych jeho oblastiach.