Film & TV Kultúra & umenie Ostatné

Pavol Čižmár a jeho tvorba

Pavel Chodúr

Pavol Čižmár momentálne študuje na VŠMU filmovú réžiu.  Ide o veľmi osobitého a zaujímavého tvorcu, ktorý sa môže pochváliť žánrovou diverzitou a jemnocitom pri vedení svojich postáv. To má za následok, že filmy sú úsmevné a majú svojskú atmosféru.

Každý prvák dostáva na VŠMU za úlohu spraviť svoj autoportrét. Pavol Čižmár si zvolil veľmi vtipnú formu, kde so všetkou náležitosťou paroduje princípy detektívky a posúva ich do absurdných rovín, ktoré predznamenávajú jeho autorský rukopis, ale zároveň pôsobia na diváka veľmi osviežujúco. Čo je docielené aj jeho hereckými schopnosťami, ale aj ústrednou piesňou zloženou a naspievanou pre tento film.

Keďže pre vás pripravujeme rozhovor s týmto mladým talentovanýn režisérom, rozhodli sme sa zdielať časť jeho tvorby, aby ste sa sním mohli zatiaľ zoznámiť aspoň takýmto spôsobom.

Keď Pretečie Pohár… from Pavol Čižmár on Vimeo.

The Glasses – Kde si pohár môj from Pavol Čižmár on Vimeo.

O autorovi

Pavel Chodúr

Pavel Chodúr

Študoval na VŠMU odbor Umelecká kritika a audiovizuálne štúdia. Tu sa začal venovať písaniu scenárov. Je podpísaný pod prvú slovenskú adaptáciu komiksu v réžií Romana Gregoričku Orfeova pieseň. Venuje sa kreatívnemu písaniu, réžií svojich vlastných diel, herectvu. Rád cestuje a píše o svojich cestách denníky. Niekoľko rokov fungoval v amatérskom divadle ako scenárista a herec a v súčasnosti pracuje pre castingovú agentúru Cine-jessy tiež na pozícií kreativca. Inak vo voľnom čase číta, píše, pozerá, počúva a keď mu zostane chvíľa voľného času ide sa prejsť.