Lifestyle Móda Zaujímavosti

Obleky a košele na mieru? Bez problémov v Le Premier.

Pánska móda je rovnako dôležitou témou, ako tá dámska. V súčasnosti sa nájde mnoho pánov, ktorí majú ambície vyzerať viac než len dobre. Aj pre nich je určená česká značka Le Premier, ktorá je priekopníkom šitia metódou Made to Measure. Ak nezapadáte do úzkeho rozmedzia konfekcie, práve Le Premier by pre vás mohlo byť tou pravou voľbou.

Ak vám nesedia saká či košele z konfekcie, Le Premier by mohol byť cenovo dostupným riešením problémov s dĺžkou rukávov, nohavíc či pnutím v ramenách. Značka sa zaoberá výlučne pánskou módou a v Českej republike je priekopníkom v šití metódou Made to Measure. V novootvorenej prevádzke v bratislavskom Auparku si budete môcť dopriať kvalitné košele a obleky.

https://www.instagram.com/p/Bi6n9_kh-4Z/?taken-by=lepremiercz

Čo je Made to Measure a čo je Bespoke?

Na rozdiel som sa spýtala zakladateľa značky Jakuba Lohniského: „Ja vždy uvádzam taký príklad, aby si to ľudia lepšie predstavili. Prídem nahý ku krajčírovi, ten mi vezme miery a vytvorí strih len pre mňa. To je Bespoke. Made to measure je dopredu vytvorený strih, ktorý je upravený priamo na Vás. Rozdiel je samozrejme aj v cene. Šitie Bespoke je minimálne 2x drahšie. Väčšina ľudí si potom myslí, že rozdiel medzi konfekciou a made to measure je 100 %. Nie je. Košeľa na mieru nie je žiaden luxus, pohybuje sa v cene konfekcie, a ako bonus si môžete vybrať látku, pridať monogram, upraviť dĺžku, atď.“ Popri Made to Measure – oblekoch a košeliach na mieru – si môžete vybrať aj z kvalitnej Ready to Wear kolekcie od spodnej bielizne cez casual oblečenie, ako sú chinos a polo tričká, až po konfekčné obleky a košele. V ponuke predajní Le Premier nájdete exkluzívne aj ručne šitú obuv anglickej značky Loake.

https://www.instagram.com/p/Biog2fSjN5V/?taken-by=lepremiersk

Či už sa chystáte na svadbu, promócie alebo pracovný pohovor, s výberom toho pravého obleku vám pomôže profesionálne vyškolený personál. Ak sa rozhodnete pre vlastné sako na mieru, máte na výber z viac než 700 látok a 48 podšívok.    

Boli sme pri tom

Otvorenie predajne Le Premier sa konalo v utorok 22. mája 2018. Moderátorom večera bol Michal Szabo, ktorý je známy najmä vďaka svojmu uvoľnenému a športovému štýlu: „Obleky sú krok mimo mojej komfortnej zóny, zatiaľ to pre istotu skúšam cez casual wear. No už mám dosť rokov, do dôchodku hádam na obleky dozriem,“ priznal rozhlasový moderátor.

https://www.instagram.com/p/BjKxgpuhF7e/?taken-by=lepremiersk

Na prehliadkovom móle sa Szabo ukázal v spoločnosti herca Juraja Baču a známeho fotografa Adama Suchánka. Trojica si svoju chvíľku pre seba užila naplno a zatienili aj profesionálnych modelov. „Keď sme nakrúcali Rexa, pochopil som, aký dôležitý je dobrý oblek. Veľa Slovákov však stále nevie, ako sa obliecť, keď idú do divadla, alebo na nejakú inú udalosť,“ dodal mladý herec.

https://www.instagram.com/p/BjXRklBBgRf/?taken-by=lepremiersk

Adam Suchánek nebol na otvorení len v úlohe modela, ale prevzal úlohu ambasádora značky: „Blogovaniu o pánskej móde sa nevenujem dlho. Aktívne to riešim asi pol roka, ale videli, že mám k móde veľmi pozitívny vzťah a primárne sa zameriavam na obleky. Ponuka aj značka ma veľmi zaujali a úprimne som sa potešil, že do Bratislavy prišla takáto možnosť, ktorá je kombináciou dostupnosti a kvality. Le Premier je pre mňa ideálnym cieľom a platformou pre mužov, ktorí nemajú čas vyhľadávať si značky, ale potrebujú, aby im boli veci naservírované na striebornom podnose.“

https://www.instagram.com/p/BjQRnNUj9hP/?taken-by=vegetarianboy

Viac informácií o šití na mieru prinesieme už čoskoro v rozhovore.

 

O autorovi

Natália Jabůrková

Natália Jabůrková

Absolvovala Štátne Konzervatórium v Bratislave – hudobno-dramatický odbor a VŠMU Teóriu a kritiku divadelného umenia so špecializáciou na tanečné umenie, ktorému sa venuje dodnes. Spolupracuje s viacerými odbornými, populárnymi portálmi a na blogu Baletu SND - Zaži skutočnú vášeň. Pôsobila ako PR manažérka SND a v súčasnosti si vybrala súkromný sektor. Miluje seriály Game of Thrones, Suits, The Good Doctor či Resident.