Novinky

Nové vydavateľstvo ACR predstavuje prvé dve nahrávky

Prvá kompilácia s medzinárodným zastúpením a hodinová skladba hyperaktíveho českého producenta Izanasz.

Nedávno založené hudobné vydavateľstvo sídliace v Londýne predstavuje prvé dve nahrávky: kompiláciu the opposite of aloof vol. 1, na ktorej sa objavilo 12 producentov z 8 krajín sveta, a Fāl-gūsh, hodinovú skladbu od hyperaktívneho českého producenta menom Izanasz.

the opposite of aloof vol. 1 je kompilácia, ktorá vyšla 11. januára 2017 ako prvý release vydavateľstva ACR. Objavilo sa na nej 12 umelcov z 8 krajín sveta, vrátane lokálnych hudobníkov ako Ondrej Zajac, Teapot, Strom Noir či Jacques Kustod. Hudobne sa kompilácia pohybuje na poli experimentálnej elektroniky – nájdete na nej všetko od terénnych nahrávok a jemných minimálnych kompozícii, cez ambientné skladby a improvizácie, až po hlasnejšie kúsky niekde medzi žánrami drone a noise.

Cieľom tejto kolekcie skladieb je predstaviť víziu celého projektu ACR – vydávať úprimnú hudbu, ktorá je zmysluplná a zároveň istým spôsobom jedinečná, na kazetách. Kompilácia zatiaľ zožala úspech napríklad na Bandcampe, kde bola zaradená do sekcie “New and Notable” (je to každodenne updatovaný zoznam nahrávok, ktoré zaujali editorov Bandcampu).

Kompilačka the op posite of aloof vol. 1 je zakúpiteľná na limitovanej čiernej kazete cez Bandcamp vydavateľstva (v čase písania tlačovej správy je veľmi blízko vypredaniu, takže dostupnosť pri publikovaní garantovaná nie je) a na širokom spektre digitálnych formátov zadarmo alebo za dobrovoľný príspevok.

Link: https://weareacr.bandcamp.com/album/the-opposite-of-aloof-vol-1

Na the opposite of aloof vol. 1 sa predstavil aj talentovaný český producent Izanasz. Už skladba “Subliminal Storms” napovedala čo-to o jeho tendencií nahrávať skladby dlhšie ako je bežné. Keď však vydavateľstvu ponúko l vyše h odinu dlhú skladbu Fāl-gūsh, termín “dlhá skladba” nabrala nový význam.

Fāl-gūsh plynie, mení sa. Je to skladba epická, hrozivá, ale zároveň pohlcujúca svojou krásou a prepracovanosťou. A aj keď je jej dĺžka (vyše 61 minút) možno odradzujúca, ponoriť do nej sa oplatí – prenesie vás do sveta jedinečných krás a spletitostí. Izanasz ju nahral v skorých ranných hodinách keď bojoval s nespavosťou a keď mu mysľou plynuli rôzne zrážajúce sa myšlienky. Je dostupná v rôznych digitálnych formátoch exkluzívne cez Bandcamp vydavateľstva zadarmo alebo za dobrovoľný príspevok.

Link: https://weareacr.bandcamp.com/album/f-l-g-sh

Vydavateľstvo môžete sledovať na Facebooku , Twitteri či SoundCloude

Podporiť nás môžete exkluzívne cez Bandcamp ( https://weareacr.bandcamp.com/ )

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz