Hudba Kultúra & umenie

Nightlines sú Vážnejší a idú do sveta

V septembri vydal Nightlines pod vydavateľstvom ajlavmjuzik svoj debutový album Protisvit a aktuálne mu vychádza na kompilácii Ostrov hudby 2 nová skladba s názvom Vážnejší. (Rozhovor s Dominikom Kopcsayom z Nightlines si prečítate TU)

Niekoľko slovenských vydavateľstiev prišlo s myšlienkou spájať a podporovať slovenskú nezávislú hudobnú scénu a vznikla kompilácia Ostrov hudby 2, ktorá nadväzuje na svoj prvý ročník. Jedným z 18 slovenských autorov, ktorí prispeli svojou skladbou, je aj elektronický producent a spevák z Bratislavy – Nightlines.

Pod projektom Nigthlines sa skrývajú elektronické produkcie so spevom a slovenskými textami. Hoci ide o sólový projekt mladého 23-ročného Dominika Kopcsaya, na skladbe Vážnejší svoj vokál okrem neho nahrala prvýkrát aj skladateľka a klaviristka Eva Tunová, s ktorou vo dvojici hrávajú Nightlines v živej verzii.

Krst albumu Protisvit v Nu Spirit Club

„Skladbu Vážnejší som napísal tento rok  po tom, ako som dokončil album a jej zvuk sa opäť posúva od albumu niekam ďalej, pretože rád skúšam nové veci a inšpirujem sa v súčasnej elektronickej scéne,“ opisuje proces vzniku skladby Dominik Kopcsay a dodáva: „Skladba vznikla vďaka dobrej spolupráci s The Losh Studio v Bratislave kde sa o nahrávanie, mix a mastering postaral Miloš Fedor.

Tvorba projektu Nightlines sa dá definovať ako nezvyčajný pop s experimentálnym charakterom, nájdeme v ňom zmes úderných beatov, ale aj ambientných pasáží, elektroniky aj orchestrálnych samplov, v skladbách sú badať prvky trip-hopu či trapu, ale aj synthpopu.

Skladba

Kompilácia Ostrov hudby 2 – https://www.musicexport.sk/sk/compilation

Kapela – https://www.facebook.com/nightlines1994

ALBUM PROTISVIT

Debutový album Protisvit vyšiel v septembri digitálne a je dostupný na všetkých dôležitých platformách (viď nižšie).

Má približne 40 minút a pozostáva z deviatich skladieb, kde okrem sóloviek samotného producenta hosťuje v dvoch skladbách mladá talentovaná speváčka Ela Tolstova z kapely Tolstoys. Skladbu Dievča, na ktorej hosťuje, fanúšikovia posunuli opakovane na prvé miesto v rebríčku Osmička na Rádiu_FM a mohli ste ju počuť pravidelne vo vysielaní. Album je aktuálne v longlistoch Radio Head Awards za rok 2017 a je možné jej poslať hlasy.

Youtube: http://bit.ly/protisvityoutube

Bandcamp: http://bit.ly/protisvitbandcamp

Spotify: http://bit.ly/protisvitspotify

Deezer: http://bit.ly/protisvitdeezer

iTunes: http://bit.ly/protisvititunes

Google Play: http://bit.ly/protisvitgoogleplay

ajlavmjuzik: http://ajlavmjuzik.com/project/nightlines-protisvit

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz