Food & Drink

Nápadité kaviarne v Bratislave o ktorých ste možno nevedeli.

Bratislava je mestom kaviarní. La Putika, Urban house či Mon Dieu patria medzi stálice, ale v Bratislave sa nové priestory pre kávičkárov rodia ako huby po daždi. Preto je tu pre vás list z ktorého vás možno oslovia celkom nové miesta s fajn benefitmi.

COFFEE BREAK, záhradnícka 61

Príjemné prostredie a miesto, kde si môžete dať chutné raňajky, kávu, ale aj pohár vína. Benefitom je aj obedové menu. Cenovo dostupný variant „reštaurácie“, ktorý vás nesklame. Ide o príťažlivý svetlý interiér s milou obsluhou. Za pozornosť stojí aj sobotný brunch, ktorý si môžete vychutnať až do 14.00. Miesto prijíma aj rezervácie s možnosťou objednať si jedlo dopredu. Tým sa výrazne eliminuje čakanie.


 

Meetnica, Mýtna 19

Meetnica je priestor na Mýtnej ulici, kde sa budete stretávať vy, dobrá káva, remeselné pivo a kvalitné víno. Priestor má aj polovicu pre fajčiarov, čo je v centre mesta už skôr rarita. Pomiešané skupiny poteší sedenie vonku. Pivo je výborné a poteší aj milovníkov IPA. Bonusom je finger food a výborné polievky v čase obeda. Podnik, kde máte pocit ako doma v obývačke. Káve je must try.

 

ParkLife, Jakubovo námestie 10

Americký, zadymený, tmavý ale pohodový – taká je kaviareň ParkLife. Neprekvapí sortimentom, ale atmosférou a pokojom. Vhodné miesto, kde si môžete posedieť a písať, čítať knihu a zapíjať to naozaj dobrou kávou. Oficiálne otvorené do 22.00 neoficiálne ktohovie…. Jedlo nečakajte. Fajčiari si prídu na svoje.

Fertucha, Košická 46

Fertucha je maličká rodinná pekáreň zameraná na kvalitné domáce koláče, výbornú kávu a horúcu čokoládu. Dokonalé miesto pre osadenie si dňa. Príjemný „candy“ interiér, usmiaty personál a koláče pre ktoré sa vám oplatí ísť aj kilometer peši.

 

Mačkafé, Zámocká 24

Unikátnym konceptom je bezpochyby Mačkafé na Zámockej, ktoré už chvíľku funguje. Nezameniteľná atmosféra, príjemná obsluha a … živé mačky, ktoré miestu dodávajú až terapeutický nádych. Miesto vhodné pre milovníkov mačiek, ľudí, ktorí sa tešia kontaktu a pre tých, ktorí sa dokážu uvoľniť sledovaním mačacích hier. Steny zdobia mačacie stromy, ale nájde sa veľa mačiek, ktoré vyhľadávajú spoločnosť zákazníkov a pohladenie. Ak nepatríte k mačkofilom, tomuto miestu sa vyhnite oblúkom.

O autorovi

Natália Jabůrková

Natália Jabůrková

Absolvovala Štátne Konzervatórium v Bratislave – hudobno-dramatický odbor a VŠMU Teóriu a kritiku divadelného umenia so špecializáciou na tanečné umenie, ktorému sa venuje dodnes. Spolupracuje s viacerými odbornými, populárnymi portálmi a na blogu Baletu SND - Zaži skutočnú vášeň. Pôsobila ako PR manažérka SND a v súčasnosti si vybrala súkromný sektor. Miluje seriály Game of Thrones, Suits, The Good Doctor či Resident.