Cestopisy Cestovanie

Môj pobyt na Islande 5

20. októbra 2014

Paintball, Árshátíð a Polárna žiara

Dobrý večer dámy a páni,

pre mňa je totiž naozaj dobrý. Ale začnime od začiatku.

Pár dní od posledného príspevku som sa zbláznila a prihlásila som sa s niekoľkými spolužiakmi do paintballovej súťaže. Ja s mojimi neexistujúcimi predchádzajúcimi skúsenosťami v tomto bohumilom športe som celú účasť brala s nadhľadom, ale zvyšok môjho tímu mal skutočné ambície, ktoré – verte-neverte, sme nakoniec premenili na výhru. Okej, skôr oni než ja, ale takéto detaily v učebniciach dejepisu nikto nerieši. Toto bolo ale ešte len školské kolo, teraz postupujeme na medziškolskú súťaž. Zároveň som v ten istý deň mala prvú hodinu herectva, na ktorú som tiež išla s rezervou, pripravená polku času sa nevedieť zapojiť, ale bola som milo prekvapená. (Toto všetko bolo pred asi troma týždňami, takže nečakajte prosím, že budem veľmi detailná. Prepáčte.)

paintballisland

V piatok ten týždeň sme mali prvý sneh, 3. októbra! Ešte som sa nerozhodla, či je to krásne alebo desivé.

Minulý štvrtok sme mali školský ples, ktorý má každoročne inú tému a tú sa všetci dozvedia až v pondelok pred plesom. Teda takmer všetci, ja spolu s ďalšou skiptinemi, Laurou, sme sa prihlásili do “dekoračného výboru” (neviem, ako to nazvať). Nedekorovali sme plesovú sálu, ale našu školskú lounge room, všetko v indickom štýle – tohtoročná téma bola Bollywood. Robili sme na tom celý týždeň, ale cez najnáročnejšiu etapu sme sa my dve ulievali, keďže sme mali tzv. AFS 6-week camp, v našom prípade 7-week camp. Po siedmych týždňoch sme sa znova stretli všetci exchange študenti a tých z najodlahlejších častí krajiny teraz zas neuvidíme pol roka. Anyway, v nedeľu poobede sme boli späť v Reykjavíku a ja s Laurou sme sa po večeri a sprche rovno vybrali do školy, kde vrcholili prípravy, no stále bola kopa roboty. Domov som sa dostala asi o štvrť na 5 ráno. Našťastie sme nemuseli ísť dopoludnia na hodiny, to by som asi zomrela, ale o 11 sa už otvárali brány do tohto nášho indického mini-sveta, takže sme tam museli byť. To je vlastne spôsob, akým sa oznámi téma – všetci sa nahrnú dnu a uvidia dekorácie. Samozrejme, podáva sa obrovská kopa jedla zdarma a tiež kondómy (teda to my aspoň povedali, ja som ich ani nevidela, asi sa tak rýchlo rozobrali). A napokon nadišiel deň Š(tvrtok).

20150406_160339

Uvádzam to tak dramaticky, lebo dekorácia pivnice nebola zďaleka jediná sprievodná akcia. Okrem iného sme mali v priebehu týždňa vysielanie v rádiu a v deň plesu asi hodinový program v telke (myslím naozajstné médiá, ktoré si môže bežný človek naladiť na svojom príjmači, nie školský rozhlas). Vo štvrtok sme mali voľno, a tak sme celá trieda mali spolu brunch u jednej spolužiačky (robila som čučoriedkové prirohy! – žiadne obete) a pozreli si spolu ten ospevovaný program. Potom sme sa rozutekali domov, aby sme sa vyparádili a na piatu sme už išli na večeru, vstup samozrejme po červenom koberci (bez sarkazmu). Po večeri sa šlo na pred-párty a odtiaľ späť na ples. Všetko bolo veľmi fancy, opitých ľudí bolo síce stále veľa, ale väčšina dievčat sa podľa mňa kvôli opätkom trošku brzdila.

P1070207

V piatok sme mali našťastie opäť voľno, takže tento víkend som konečne dospala veľa veľa hodín. Navyše som v sobotu náhodou našla kino, v ktorom vo VIP sále v strede filmu nedávajú prestávku a naučila som sa skladať Rubikovu kocku. A ospravedlňujem sa, ak vás budem trošku zanedbávať, zavádzam totiž politiku odpisovania na správy maximálne jeden deň v týždni. Ľúbim vás stále rovnako, žiadne strachy.

P1070636

No a prečo mám dobrý večer? Nuž, zo siedmych hodín som dnes mala štyri, cez obed sme si u spolužiačky dokonca stihli pospať, ďalšia spolužiačka ma zavolala na finálové kolo “Island má talent”, namiesto autobusu ma spolužiak odviezol domov (ľúbim moju triedu) a nakoniec, byť vo vírivke a hľadieť pri tom na polárnu žiaru má niečo do seba.

Prajem vám krásne sny a ešte krajšiu realitu!

Ivonka

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz