Hudba Kultúra & umenie

METRONOME FESTIVAL LÁKA SLOVÁKOV DO PRAHY.

Jeden z najpopulárnejších svetových hudobníkov, britský gitarový fenomén či držitelia Mercury prize. Také sú prívlastky mien tvoriace len časť z line-upu českého Prague Metronome Festivalu, ktorý sa uskutoční od 23. do 24. júna 2017 na pražskom Výstavišti. Vystúpia na ňom Sting, Kasabian, Young Fathers, GusGus, Solomun a mnohé ďalšie zaujímavé mená zahraničnej aj česko-slovenskej scény.

40 koncertov v priebehu dvoch dní, svetoznáme súčasné aj budúce hudobné hviezdy, koncerty priamo v centre Prahy na piatich pódiách a k tomu možnosť neďalekého kempovania pri pražskom parku Stromovka aj s parkovaním zadarmo. To je výpočet niekoľkých atribútov a aktivít, ktoré čakajú na slovenských návštevníkov Prague Metronome Festivalu. Dvojdenná permanentka je momentálne dostupná v predpredaji od 70 eur.

Za túto cenu dostanete napríklad exkluzívny koncert britského speváka a skladateľa Stinga (v tej dobe nebude vystupovať na Slovensku a ani vo Viedni), excentrických Kasabian ako jednu z najúspešnejších súčasných gitaroviek v globále, či hip-hopových experimentátorov Young Fathers, ktorí sa nedávno stali hitom ďalšieho pokračovania filmu Trainspotting. Všetky spomínané zoskupenia pricestujú do Prahy s novými albumami, v prípade Young Fathers minimálne s novým materiálom. Pokiaľ ide o formáciu Kasabian zo známého futbalového mesta Leicester, tak niekoľkonásobní držitelia NME Awards vydávajú svoju očakávanú šiestu štúdiovku For Crying Out Loud práve dnes a vypočuť sa dá napríklad na Deezeri.

Kasabian – You’re In Love With a Psycho:

„Môžeme sa prichystať na veľký zážitok a gitarový príval energie. O popularite Kasabian svedčí aj to, že na ich samostatný minuloročný koncert v Británii dorazilo 50 000 fanúšikov,” hovorí s nadšením programová riaditeľka festivalu Barbora Šubrtová, ktorá sa mimoriadne teší aj na českú festivalovú premiéru Stinga. Ten do Prahy príde s čerstvým albumom 57th & 9th a bude to v tej dobe jeho jediný koncert v  česko-slovensko-rakúsko-maďarskom regióne. Ďalšie mená z bohatého hudobného programu zahŕňajú napríklad islandských GusGus, populárneho dídžeja a producenta Solomuna, psychedelických Birth of Joy, etiópsku Arethu Franklin – Ester Rada, či české hviezdy ako David KollerMonkey Business. Na festivale nebudú chýbať ani slovenské mená, ktoré organizátori zverejnia už čoskoro.

Sting – I Can’t Stop Thinking About You:

Young Fathers – I Heard:

Birth of Joy – Hands Down:

David Koller – Gypsy Love:

Prague Metronome Festival sa hudobnej verejnosti premiérovo predstavil minulý rok s headlinermi Iggym Popom, Kooks či Foals a rýchlo sa vyprofiloval ako festival s veľkým potenciálom, ktorý prináša unikátne hudobné zážitky spolu s diváckym komfortom a kvalitnými službami. Novinári vyzdvihovali kvalitnú českú i zahraničnú dramaturgiu, miesto aj zázemie. V tom bude pokračovať aj druhý ročník. Našou výhodou je, že ponúkame návštevníkom mestský festival so službami a pohodlím, ktoré idú ruka v ruke s ponukou služieb, servisom a zážitkami, ktoré poskytuje iba hlavné mesto Praha. Na druhej strane náš areál, umiestnený čiastočne v zeleni a v zábavnom parku, navodzuje správnu festivalovú atmosféru,“ hovorí a pozýva riaditeľ festivalu David Gaydečka.

Predpredaj na Prague Metronome Festival v dátumoch od 23. do 24. júna 2017 je k dispozícii v cene od 70 eur na oba dni na oficiálnej stránke podujatia.

VIAC INFORMÁCIÍ

Web festivalu: https://www.metronomefestival.cz/cz/
Vstupenky: https://www.metronomefestival.cz/cz/tickets.html

FOTKY:  http://www.uschovna.cz/zasilka/MACUACI552V9R76I-I67/

Kredity autorov sú v názve súboru

Metronome Festival Prague
23.–24. 6. 2017
Areál Výstaviště Holešovice, Praha, Česká republika
www.metronomefestival.cz

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz