Kultúra & umenie

LETO POD PALMOU v Novej Cvernovke láka na svieži program a tieň v parku

Kultúrne centrum Nová Cvernovka sa nechystá cez letné prázdniny oddychovať. Práve naopak, v priebehu mesiacov júl a august pripravujeme bohatý outdoorový program, ktorý zaplní každý deň v týždni. Podujatia budú mať pestrý záber od vzdelávacích a kultúrno-spoločenských diskusií i prednášok, literárnych čítaní, cez dokumentárne aj hrané filmy, hudobné koncerty i dj sety či popoludnia s chill oddychovým programom.

Program letných mesiacov júl a august sa bude konať v Park de Palma, čo je názov nášho parku susediaceho s bývalou fabrikou na výrobu olejov – Palma – ktorej dominantná sila výraznej výškovej technickej stavby je súčasťou miestneho genius loci. Preto park pod palmou – alebo – Park de Palma. V outdoorových priestoroch si budú môcť návštevníci vychutnať program, ktorý počas roka prebieha v sále.

Každý deň v týždni Leta pod Palmou bude venovaný inému podujatiu, vďaka čomu počas oboch letných mesiacov našim návštevníkom prinášame pravidelný program, v ktorom si nájdu svoje rodiny s deťmi, školo-povinní aj pracujúci či teenageri a vysokoškoláci. Všetko Utorky budú patriť dokumentárnym filmom, stredy sa návštevníci dozvedia zaujímavosti z rôznych oblastí na prednáškach, štvrtky sa budú premietať tie najlepšie letné hrané filmy, piatky a soboty park roztancujú koncerty a live dj sety, nedele budú mať kľudnú atmosféru v podobe chill programu pre deti, rodičov aj nerodičov. Malí aj veľkí návštevníci si môžu užívať atmosféru letného festivalu v meste a tiež pod Palmou vďaka Nadácii VÚB, ktorá je partnerom živej kultúry v Novej Cvernovke. Park de Palma bude mať otvorené svoje brány takmer každý letný deň!

Foto: Michal Líner

Otvárací týždeň Leta pod Palmou odštartoval v utorok 2. júla letným kinom a dokumentom o Richardovi Müllerovi Nespoznaný, program bude v stredu pokračovať prednáškou ako správne separovať odpad, ďalej sa návštevníci môžu tešiť na letnú lovestory Call me by your name a pracovný týždeň uzavrie koncert živelnej ženskej shoegazovej hudobnej kapely Žen z Chorvátska.

V priebehu nasledujúcich týždňov do programu pribudnú ďalšie koncerty a podujatia, ako napríklad sprie-vodné aktivity v rámci dúhového PRIDE Festivalu, letná Pecha Kucha Night Bratislava s gastro edíciou, warm-up nitrianskeho hudobného festivalu FLAAM, ochutnávka ciderov, večer instagramovej poézie “Od Slova do Slova”, premietanie série dokumentárnych filmov Expremiéri, koncert Mariána Slávku, predstavia sa hudobné zoskupenia Ptakh Jung z Ukrainy a Our Stories či mnohé ďalšie.

Foto: Michal Líner

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz