Hudba Novinky

Kapela Stolen Money predstavila nový videoklip k singlu Hook Up

Kapela Stolen Money je blues-rocková kapela, ktorú tvorí spevák Andrej, Vilčo (gitara), Kevin (bubny) a Krato (basa). Aktuálne predstavili videoklip k singlu Hook Up, ktorý vychádza po takmer ročnej prestávke. „Všetci sme sa rozutekali do sveta za prácou a štúdiom. Prirodzene sme tak nemali ako spolu hrať. Okrem iného sme po návrate  dlho hľadali skúšobňu,“ vysvetľuje Andrej.

Prvý videoklip k piesni Out Of Sight vznikol počas festivalu Hviezdne noci v Bytči.  Tu sa zrodili aj základy spolupráce kapely s Jakubom Zajacom, ktorý zodpovedal za videotím festivalu a spolupracoval so Stolen Money pri tvorbe nového videoklipu. „S Jakubom Zajacom sme diskutovali už viackrát v minulosti, doteraz však nebola vhodná príležitosť spoluprácu zrealizovať. Naša spolupráca však prebiehala veľmi prirodzene. Jakub mal niekoľko našich záberov z koncertov na festivale Hviezdne noci, tak sme to skĺbili dohromady,“ dodáva Andrej.

Samotná realizácia videoklipu nakoniec prebiehala podľa slov kapely v réžii Jakuba Zajaca na profesionálnej úrovni, kedy mu nechali pri tvorbe voľnú ruku. „Keď sme Hook up nahrali, zavolal som mu a dohodli sme sa veľmi rýchlo. Pricestoval k nám do Bratislavy, na obede sme prebrali scenár a vybrali sme sa na Sandberg. Točenie sme zakončili u Kevina v obývačke.“

Singel Hook Up prezentovala kapela na YouTube už v minulosti. „Mysleli sme si, že fanúšikovia by mohli reagovať trochu odmerane, ale nakoniec sa výber pesničky ukázal ako správny a z reakcií fanúšikov sme príjemne prekvapení,“ hovorí Andrej.

Novinka v podobe čerstvého videoklipu po spomínanej prestávke predznamenáva návrat vo veľkom štýle. Do jesene plánujú vydať ďalší singel s videoklipom a rovnako intenzívne pracujú i na svojom debutovom albume.

„Podarilo sa nám dostať do LVGNC studios, ktoré bolo našou najvyššou métou a v septembri sme nahrali prvé skladby. Zatiaľ sme pracovali na šiestich pesničkách, z ktorých sú niektoré hotové úplne, niečo sa práve mixuje a niekde ešte možno niečo dohráme a vylepšíme. Rovnako pripravujeme ďalšie piesne, aby bol album kompletný. Chceme, aby  bol náš debutový album nahraný v najlepšej možnej kvalite a to si žiada čas. S produkciou nám pomáha Radoslav Hanzel, ktorý je zároveň našim mentorom a svojimi skúsenosťami nás usmerňuje. Nakoľko je aj on dosť vyťažený, je ťažké nájsť termín, ktorý by vyhovoval každému. Na albume teda usilovne pracujeme,“ uzatvára spevák Andrej.

Stolen Money môžete počas leta vidieť na festivaloch, ako napríklad Skaly či Voodstock. Najbližšie sa kapela predstaví na vernisáži Borisa Németha a Jána Viazaničku v Banskej Štiavnici v Hájovni.

Viac o kapele Stolen Money sa dozviete na sociálnych sieťach

Facebook: https://www.facebook.com/stolenmoney/

Instagram: https://www.instagram.com/stolenmoneyband/

Zdroj foto: Facebook kapely Stolen Money

O autorovi

Miroslava Luptáková

Miroslava Luptáková

Je študentkou žurnalistiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Už niekoľko rokov pôsobí ako dobrovoľníčka filmového seminára 4živly, pričom posedné roky aj ako asistentka v oblasti PR. Dobrovoľníctvu sa venovala aj v rámci festivalu kabaretu a pouličného umenia Amplión v Banskej Štiavnici. Pôsobila aj ako lektorka v galérií Schemnitz Gallery, zameranej na súčasné slovenské výtvarné umenie.