Cestopisy Cestovanie

Indický zápisník – video

Pavel Chodúr

Keď sme založili stránku nášho občianského združenia Indický zápisník (Prečítať si ho môžte tu.) bol jedným z prvých seriálov na pokračovanie. Mapoval moju cestu severnou časťou Indie, ktorú som prešiel s mojim veľmi dobrým kamarátom a fotografom Richardom Kay Kardhordom. (Rozhovor s ním si môžete prečítať tu.)

Indický zápisník som písal počas mojej cesty od Dehli cez Varanasi, Agru, Jaipur až do Bombaja. Okrem fotografií a už spomínaného Indického zápisníka, ktorý si môžete prečítať na našej stránke, sme vytvorili aj niekoľko videí. Jedno z nich bolo súčasťou našej prednášky o Indii a dá sa zhliadnuť tu .
Toto druhé video trvalo priviesť na svetlo sveta trochu dlhšie. Aj napriek fragmentom z iných miest je celý filmík sústredený na naše dobrodružstvo v najposvätnejšom mieste Indie Varanasi, kde sme stretli malé dievčatko Shivani. Varanasi bolo pre nás budíčkom v rámci spoznávania svojich vlastných hodnôt a zároveň miestom, kde sme sa naučil všímať si malé detaily a užívať si nádheru prítomného okamžiku. Okrem našich sprievodcov Rajua a Dadu to bola práve Shivani. To ako sme ju našli, ako sme ju fotili a aj ako sme sa jej odvďačili je základnou zložkou tohto videa. Zároveň ukazuje Riša pri práci čo bude určite zaujímavé pre každého fotografa, ktorý by sa chcel vybrať do sveta fotiť.
Prajem príjemný zážitok a ďakujem všetkým fanúšikom tohto seriálu, že ste to vydržali až doteraz a podporovali ste ma v ďalších krokoch a v rozvíjaniu tém a príbehov z tejto úžasnej a nezabudnuteľnej cesty.

O autorovi

Pavel Chodúr

Pavel Chodúr

Študoval na VŠMU odbor Umelecká kritika a audiovizuálne štúdia. Tu sa začal venovať písaniu scenárov. Je podpísaný pod prvú slovenskú adaptáciu komiksu v réžií Romana Gregoričku Orfeova pieseň. Venuje sa kreatívnemu písaniu, réžií svojich vlastných diel, herectvu. Rád cestuje a píše o svojich cestách denníky. Niekoľko rokov fungoval v amatérskom divadle ako scenárista a herec a v súčasnosti pracuje pre castingovú agentúru Cine-jessy tiež na pozícií kreativca. Inak vo voľnom čase číta, píše, pozerá, počúva a keď mu zostane chvíľa voľného času ide sa prejsť.