Hudba

Gingerhead vydávajú video album EP Live in Studio

Česká kapela Gingerhead, ktorú magazín 9múz nedávno predstavil rozhovorom s gitaristom Maťom Mišíkom vydáva v týchto dňoch video album Live in Studio. Ide v poradí o druhým album tejto mladej kapely po debute EP Holy Ground. V prípade nového video albumu Gingerhead ide o unikátny projekt, ktorý je možné zdarma vidieť na stránkach kapely. Zaujímavosťou je, že ide o živé nahrávky priamo zo štúdia, čo dáva fanúšikom možnosť spoznať a vychutnať si atmosféru štúdia.

„Nahrávat naživo pro nás bylo docela velkou výzvou. Chtěli jsme zachytit co nejvěrněji tu energii, kterou společně zažíváme při živém hraní. Bylo to intenzivní a občas i dost napínavé, ale myslíme, že nám tento spontánní a trošku riskantní nápad nakonec vyšel. Rozhodně to byl pro nás velký zážitek.“ dodáva speváčka a autorka väčšiny textov Eliška Pekárek Flaková.

Live in studio obsahuje i dve  interaktívne 360ᵒ videá, ktoré prinášajú iný rozmer počúvania hudby a interakcie medzi kapelou a fanúšikmi.

„Část tohoto materiálu jsme vypustili už před rokem jako bonus na našem debutovém CD. Ale až nyní vydáváme toto živé studiové session kompletní a to ve formátu video alba. Natáčelo se v moc pěkném studiu 3bees a to hned na několik kamer vč. 360° sférické kamery, takže diváci budou mít pocit, že jsou ve studiu opravdu s námi.“ objasňuje vznik a proces tvorby videí gitarista kapely Maťo Mišík.

O tom, s kým kapela spolupracovala a kto sa podieľal na vzniku tohto video albumu hovorí skladateľa gitarista Luboš Moravec:

„Toto EP by bez další pomoci nevzniklo. O kompletní kamerový záznam se postarali naši kamarádi Jakub Dušek a Pavel Brůček, kteří se u natáčení zapotili rozhodně víc než my. Ohledně zvuku jsme opět zvolili spolupráci se zkušeným producentem a hudebníkem Pavlem Bohatým (Nazareth, Joss Stone, Doug Wimbish z Living Colour, G. Stringer a J. Bessant z Reef, Phil Brown, Ewa Farna… a další), který se ujal mixu a masteringu.“

Web kapely: www.gingerhead.cz

Facebook: www.facebook.com/gingerheadband/

YouTube: www.youtube.com/channel/UC_EKO7WdhW6T5FBr_b46mJw

Instagram: www.instagram.com/gingerheadband/

 

 

O autorovi

Miroslava Luptáková

Miroslava Luptáková

Je študentkou žurnalistiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Už niekoľko rokov pôsobí ako dobrovoľníčka filmového seminára 4živly, pričom posedné roky aj ako asistentka v oblasti PR. Dobrovoľníctvu sa venovala aj v rámci festivalu kabaretu a pouličného umenia Amplión v Banskej Štiavnici. Pôsobila aj ako lektorka v galérií Schemnitz Gallery, zameranej na súčasné slovenské výtvarné umenie.