Hudba

Gingerhead s novým videoklipom

Kapela Gingerhead predstavila videoklip k singlu I don’t care. Ústrednou postavou snímky je mladý herec Jan Komínek, ktorý tancuje Prahou.

„Ako napovedá názov I Don’t Care, text piesne je o tom, že keď človek niečo alebo niekoho skutočne miluje, je mu úplne jedno, čo si o tom kto myslí. Jednoducho nevidí, nepočuje a ide si za tým. My je to v klipe vyjadrili predovšetkým Honzovým bláznivým tancom, ktorý ho ovláda natoľko, že mu padlo za obeť nielen reprezentatívne oblečenie, ale neplánovane i okuliare. Pri jednej z kreácii mu vyleteli z hlavy a skončili na dne Vltavy.“  hovorí režisér a člen skupiny Maťo Mišík.

Jedinečnosť videoklipu dodávajú zábery z areálu pražského výstaviska.

„Zábery z areálu horskej dráhy pre nás majú špeciálnu hodnotu, pretože sme boli určite posledná kapela, ktorá tam natočila klip a celkovo sme boli jedny z posledných, koho tam pustili s kamerou.“ dodáva Maťo Mišík.

Pieseň I Don’t Care bola nahrávaná v štúdiu Svárov a finalizovaná hudobníkom a producentom Lukášom Martínekom.

Web kapely: www.gingerhead.cz

Facebook: www.facebook.com/gingerheadband/

YouTube: www.youtube.com/channel/UC_EKO7WdhW6T5FBr_b46mJw

Instagram: www.instagram.com/gingerheadband/

O autorovi

Miroslava Luptáková

Miroslava Luptáková

Je študentkou žurnalistiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Už niekoľko rokov pôsobí ako dobrovoľníčka filmového seminára 4živly, pričom posedné roky aj ako asistentka v oblasti PR. Dobrovoľníctvu sa venovala aj v rámci festivalu kabaretu a pouličného umenia Amplión v Banskej Štiavnici. Pôsobila aj ako lektorka v galérií Schemnitz Gallery, zameranej na súčasné slovenské výtvarné umenie.