Divadlo Hudba Kultúra & umenie

FRAGILE a Balet SND? Spoločný projekt už v januári

Kvôli mimoriadnemu záujmu divákov o večer skupiny Fragile a Baletu SND ponúkame toto jedinečné predstavenie v dvoch termínoch – 26. a 27. januára 2017 – piatok o 19.00h. a sobotu o 18.00h. Oba koncerty sa budú konať v historickej budove Slovenského národného divadla.

Po úspešnej spolupráci s dirigentom Branislavom Kostkom v rámci premiéry baletu od choreografa Borisa Eifmana Za hranicami hriechu sa môžete tešiť na ďalšie prekvapenie. V januári uvidíte spoločný projekt Baletu SND a vokálneho zoskupenia FRAGILE.

Zoskupenie FRAGILE tvoria Braňo Kostka, Kamil Mikulčík, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujúcimi členmi skupiny sú: Peter Lacho, Daniela Tomešová a Karolína Majerníková– slovenská vokálna skupina je zložená z populárnych osobností, známych nielen z divadla,  ale aj z televíznych obrazoviek. Bez použitia hudobných nástrojov, teda a cappella, skupina FRAGILE interpretuje známe rock/pop/jazzové hity svetových umelcov. Hoci sa v ich repertoári nájdu aj skladby velikánov akými sú Bach, či Chopin, ich najväčšou prednosťou sú tituly súčasnej populárnej hudby.

Prostredníctvom štyroch choreografií sa predstavia: choreograf a baletný majster Baletu SND Igor Holováč, choreografka a sólistka Baletu SND Reona Sato, ktorá v úvode sezóny uviedla svoju verziu Ravelovho baletu Dafnis a Chloé, sólista Baletu SND a choreograf Adrian Ducin a člen Baletu SND Glen Lambrecht, ktorý sa ako choreograf predstaví bratislavskému publiku po prvý raz.

Kultové piesne ako Somewhere over the Rainbow, ale aj klasické skladby v modernej úprave napr. od Georga Friedricha Händela uvidíte v tanečnej interpretácii sólistov a členov Baletu SND.

 

O autorovi

Natália Jabůrková

Natália Jabůrková

Absolvovala Štátne Konzervatórium v Bratislave – hudobno-dramatický odbor a VŠMU Teóriu a kritiku divadelného umenia so špecializáciou na tanečné umenie, ktorému sa venuje dodnes. Spolupracuje s viacerými odbornými, populárnymi portálmi a na blogu Baletu SND - Zaži skutočnú vášeň. Pôsobila ako PR manažérka SND a v súčasnosti si vybrala súkromný sektor. Miluje seriály Game of Thrones, Suits, The Good Doctor či Resident.