Cestovanie Fotografie Kultúra & umenie

Fotogaléria: Amsterdam

Pavel Chodúr

Keď som kedysi kráčal ulicami Amsterdamu, pršalo. Nebol to prudký dážď, takže sa dalo kráčať rôznorodými uličkami, nazerať ľuďom do okien a uhýbať sa cyklistom. Pamätám si na to, ako na osviežujúce prechádzky. Ľudia boli milí a atmosféra celého mesta sa dokázala veľmi ľahko dostať človeku pod kožu. Amsterdam má svoju osobitosť a navštíviť ho, znamená byť očarený. Bez rozdielu, či vojdete do obchodu so syrom, alebo si privoniate k tulipánu, alebo zaskočíte do coffee shopu dostať sa do nálady.

Martina Csonková sa občas zbalí a v rámci nutnosti na chvíľu zresetovať hlavu a konfrontovať sa s novým svetom a s novými pohľadmi na neho, berie do ruky fotoaparát a necháva rozprávať o svojich zážitkoch obrázky. Tentoraz vám ukážeme, čo pre ňu znamená Amsterdam.  Snáď vás to inšpiruje k poslednému výletu pred tým, než leto nahradí jeseň.

foto: Martina Csonková

« 1 z 2 »

O autorovi

Pavel Chodúr

Pavel Chodúr

Študoval na VŠMU odbor Umelecká kritika a audiovizuálne štúdia. Tu sa začal venovať písaniu scenárov. Je podpísaný pod prvú slovenskú adaptáciu komiksu v réžií Romana Gregoričku Orfeova pieseň. Venuje sa kreatívnemu písaniu, réžií svojich vlastných diel, herectvu. Rád cestuje a píše o svojich cestách denníky. Niekoľko rokov fungoval v amatérskom divadle ako scenárista a herec a v súčasnosti pracuje pre castingovú agentúru Cine-jessy tiež na pozícií kreativca. Inak vo voľnom čase číta, píše, pozerá, počúva a keď mu zostane chvíľa voľného času ide sa prejsť.