Hudba Kultúra & umenie

Foto a mini-recenzia koncertu Laibachu

Avatar
Autor: Daniel

Po dvoch rokoch k nám opäť zavítala Slovinská skupina Laibach, jedna z najškandalóznejších kapiel strednej a východnej Európy. Prišli k nám prezentovať novy album Spectre, ktorý sa nesie v ich už klasickom štýle.

Toto mohlo prekvapiť niektorých skalných fanúšikov, lebo koncert sa niesol v duchu tohto nového albumu, ktorý zahrali takmer celý, preto nebol čas na klasiku. Prvú polovicu koncertu nám zahrali  tieto pesničky: Eurovision, Walk with MeEat Liver!, Bossanova, Koran, The Whistleblowers, No History, Resistance Is Futile. Po 10 minútovej prestávke zahrali veci z predošlého albumu a primiešali aj zopár starších vecí ako Tanz mit Laibach ku koncu.

Celkove bolo 6 účinkujúcich: Milan Fras s jeho nezameniteľným hlasom, vokalistka Mina Špiler, ktorá využívala aj syntetizátor, dvaja klaviristi, príjemné prekvapenie večera -> bubeník, ktorý narozdiel od predošlého koncertu v Bratislave využíval skutočne bicie a človek, ktorý sa staral o projekcie.

Skladby boli odohraté verne, niekedy až so strojovou presnosťou, čo umocňovalo industriálny nádych. Dobrým dojmom pôsobilo aj to, že odohrali celý koncert sami bez pred-kapely. Subjektívne sa mi koncert páčil, aj keď bol úplne inakší než ten, pred dvoma rokmi. Verím že nás navštívia znovu za dva roky s trochu iným playlistom.

fotky poskytol: Maroš Bednár

« 1 z 2 »

O autorovi

Avatar

Daniel