Film & TV Film 2010+ Filmové recenzie Kultúra & umenie

Filmová recenzia: Faults

Dr. Ansel Roth sa špecializuje na pomoc ľuďom zlanáreným rôznymi pochybnými sektami. Odkedy jeden z jeho projektov skončil smrťou dotyčnej, jeho život je v troskách, dlhy bojujú s nedostatkom príležitostí, neúspech nasledoval rozvod, jeho domovom sa stalo auto a malé podvody jedinou zárukou pravidelnej stravy.
Po nevydarenej prezentácii novej knihy, ktorá doplatila práve na spomínaný neúspech v praxi, ho navštívi rodinka so známym problémom: Dcéra utiekla, našla Boha, oddáva sa verejným súložiam a pre otca s matkou v jej novom živote už niet miesta.
Pod ťarchou dlhov Ansel ponuku príjma. Plán znie: Nájsť Claire – ako sa pred prechodom na „vyššiu úroveň“ dcérenka volala, uniesť ju a na opustenom mieste naštrbiť jej vieru, aby bola opäť schopná žiť normálny život po boku svojej biologickej rodiny.
A v tom je kameň úrazu. Claire prekonala svoju fyzickú existenciu, vzdala sa vlastného mena a za domov a rodinu už považuje niečo úplne iné …
faults_2
faults_3
Skrachovanec má niekoho zachraňovať, pomáhať ďalším skrachovancom v ich zúfalej situácii, niekomu nešťastnému vziať jeho novonadobudnuté povrchné šťastie. To znie pekne depresívne. A predsa to ide inak!

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz