Film & TV Film 2010+ Filmové recenzie Kultúra & umenie

Filmová recenzia: The Babadook

Pavel Chodúr

V roku 2005 natočila režisérka Jennifer Kent kraťas Monster. O 9 rokov neskôr mu dala celovečerný formát a nazvala ho The Babadook. Dôvod prečo film vidieť? Je perfektným skĺbením duchárských postupov s témou Urban Legend. Zároveň je umne napísaný tak, aby vám ústredná dvojica – matka a syn – liezli na nervy a obmieňali sa – počas toho ako film ide do finále.

Film vo finále perfektne tlačí na pílu. Nenechá vás vydýchnuť a aj keď má na konte jedno z najrozpačitejších vyvrcholení vôbec ( to môže byť po chuti, alebo nie), rozhodne ide o horor, ktorý by nemal uniknúť žiadnemu fanúšikovi netradičného. Je to síce viac nezávislák ako film typu Insidious, ale možno práve preto mi prišiel nepríjemnejší.

Takže všetci čo máte radi príšery typu Slander man, nenechajte si ujsť túto chuťovku.

O autorovi

Pavel Chodúr

Pavel Chodúr

Študoval na VŠMU odbor Umelecká kritika a audiovizuálne štúdia. Tu sa začal venovať písaniu scenárov. Je podpísaný pod prvú slovenskú adaptáciu komiksu v réžií Romana Gregoričku Orfeova pieseň. Venuje sa kreatívnemu písaniu, réžií svojich vlastných diel, herectvu. Rád cestuje a píše o svojich cestách denníky. Niekoľko rokov fungoval v amatérskom divadle ako scenárista a herec a v súčasnosti pracuje pre castingovú agentúru Cine-jessy tiež na pozícií kreativca. Inak vo voľnom čase číta, píše, pozerá, počúva a keď mu zostane chvíľa voľného času ide sa prejsť.