Knihy Literatúra

Kniha: Dotyky budúcnosti

Láka vás vzdialený vesmír budúcnosti, či znepokojivé výjavy alternatívnej histórie? Exotická farebnosť nepoznaných planét, hrdzavý prach postkatastrofických miest, alebo jednoducho iný uhol pohľadu na našu každodennosť?

Dotyky budúcnosti prinášajú výber z toho, čo sa u nás písalo a píše vo vedeckej fantastike od 60. rokov minulého storočia po dnes. V tejto knihe vás čaká dvadsiatka autorov v širokom zábere od klasickej vesmírnej či postapokalyptickej sci-fi, cez politfiction až po kyberpunk ponúka to najlepšie zo svojej tvorby.

Dotyky budúcnosti chcú ukázať rôznorodosť a vývoj fandomovej scény, takže kniha začína pekne pri klasikoch. Ktorý v nich vysvetľujú dnes bežné science fiction reálie (napríklad čo je to paralelný vesmír), ale v konečnom dôsledku som bol prekvapený, ako svižne i vtipne sú napísané. Sú to vlastne grotesky. Ide predovšetkým o vytvorenie si povedomia o začiatkoch našej fantastiky.

Ďalej vás kniha prevedie najväčšími menami slovenského sci-fi až po nové nádejné mená tohto žánru.

Či už zarytým fanúšikom ktorý si chcú nostalgicky zaspomínať alebo budúcim fanúšikom ktorý sa čo to chcú dozvedieť o tejto literatúre , môžem knihu Dotyky budúcnosti iba odporučiť .

 

O autorovi

Avatar

Lukáš Gomboš