Lifestyle Novinky Veda a technika Zaujímavosti

Coworking HubHub otvára nové a nádherné priestory

Medzinárodná coworkingová sieť HubHub so slovenskými koreňmi sa na jeseň tohto roku presťahovala do nových priestorov. Dôvodom sťahovania bol rastúci počet členov HubHub komunity, ktorých už pôvodné priestory nedokázali prijať. Zmena miesta sa udiala aj za účelom poskytnúť členom HubHub kvalitnejšie služby, zážitky a pracovné priestory.

Coworking pre každého

HubHub si dáva záležať na kvalitných priestoroch a službách. Ponúka tiež širokú škálu členstiev – od flexibilného miesta v zdieľanom priestore po vlastnú kanceláriu pre jedného či viacerých zamestnancov. Tiež spolupracuje s Impact HUB-om a spolu ponúkajú Double Desk, vďaka ktorému si môžu členovia podľa potreby vyberať medzi prácou v HubHub alebo Impact Hub.

Coworking ako taký, je vďaka benefitom veľmi populárny. V porovnaní s prácou v klasických kanceláriách poskytuje inšpiratívnejšie prostredie. Potvrdzuje to aj štúdia Svetovej coworkingovej nekonferencie konferencie (Global Coworking Unconference Conference), ktorá hovorí, že až 84 % ľudí sa cíti motivovanejšie pri práci v coworkingových priestoroch a 67 % tiež povedalo, že práca v coworkingu prispela k ich profesionálnym úspechom.

Spolupráca na prvom mieste

Coworking ako taký je dnes veľmi populárny, a to aj vďaka benefitom, ktoré poskytuje v porovnaní s prácou v klasických kanceláriách. Potvrdzuje to aj štúdia Svetovej coworkingovej nekonferencie konferencie (Global Coworking Unconference Conference), ktorá hovorí, že až 84 % ľudí sa cíti motivovanejšie pri práci v coworkingových priestoroch a 67 % tiež povedalo, že práca v coworkingu prispela k ich profesionálnym úspechom.

HubHub ale netvoria len pracovné miesta a pekné priestory. Tvoria ho ľudia z rôznych odvetví, ktorých spája jedno – túžba spolu rásť. Komunita je jedným zo základných pilierov, na ktorých stojí idea HubHub-u. Stretávajú sa v nej rôzni ľudia, od freelancerov po manažérov úspešných firiem. Denne sa inšpirujú a navzájom si pomáhajú rásť. HubHub tiež pomáha ich osobnému aj profesionálnemu rastu organizovaním edukačných prednášok alebo eventov.

Processed with VSCO with f2 preset

V centre diania

Jednoznačná kvalita HubHub-u spôsobila, že staré priestory v Twin City B sa veľmi rýchlo naplnili. Preto, aby mohol medzi seba prijať nových členov a poskytovať im kvalitnejšie služby, sa HubHub rozhodol presťahovať do moderných priestorov v novopostavenom Twin City C. Dnes HubHub v Bratislave prevádzkuje už viac ako 4 000 m2 coworkingových priestorov, čo je takmer tri- až štyrikrát viac ako pri otvorení v apríli 2017. Členmi tejto novej, väčšej a lepšej komunity sú napríklad inovatívny Elevator Lab powered by Tatra banka, Brackets alebo Exponea. Tieto spoločnosti si HubHub nevybrali náhodou.

Processed with VSCO with av4 preset

“Elevator Lab powered by Tatra banka poskytuje širokú škálu podpory pre inovatívne myšlienky. Je to ekosystém, v ktorom startupy môžu v krátkom čase maximalizovať potenciál svojho nápadu. Veríme, že úspešný ekosystém, je ten ekosystém, ktorý nasleduje komunitu. To je aj dôvodom, prečo sme si vybrali práve HubHub ako unikátny priestor priamo v srdci startupistov,” hovorí Pamela Babuščáková, Head of Research & Development, Tatra banka.

Súčasťou môže byť každý

HubHub rastie nielen vďaka kvalite, ale aj otvorenosti. Každá komunita, ktorá sa uzavrie do seba, prestáva napredovať. Preto HubHub vždy víta nových ľudí s otvorenou náručou. Táto otvorenosť sa prejavuje na viacerých frontoch. Bistro, ktoré je súčasťou nového HubHub, je určené nielen členom komunity, ale aj širokej verejnosti. Rovnako to je aj s prednáškami a vzdelávacími podujatiami, ktoré HubHub organizuje – prišelci sú na nich vždy vítaní. Zasadačky a priestory HubHub-u sú prístupné na eventy a out-of-office mítingy aj pre firmy, ktoré ešte nie sú súčasťou HubHub-u. Vďaka svojej otvorenosti HubHub neustále oslovuje nových ľudí a neprestáva rásť.

Nové priestory HubHub

Na otvorení nových priestorov sa môžete zúčastniť aj vy už 27. novembra od 17:30. Okrem prehliadky priestorov sú pre návštevníkov pripravené aj prezentácie jednotlivých projektov. 

O autorovi

Natália Jabůrková

Natália Jabůrková

Absolvovala Štátne Konzervatórium v Bratislave – hudobno-dramatický odbor a VŠMU Teóriu a kritiku divadelného umenia so špecializáciou na tanečné umenie, ktorému sa venuje dodnes. Spolupracuje s viacerými odbornými, populárnymi portálmi a na blogu Baletu SND - Zaži skutočnú vášeň. Pôsobila ako PR manažérka SND a v súčasnosti si vybrala súkromný sektor. Miluje seriály Game of Thrones, Suits, The Good Doctor či Resident.