Food & Drink Fotografie Zaujímavosti

Čokoládovňa Hauswirth Kittsee

O čokoládovni:

„Čokoládovňa Hauswirth v obci Kittsee neďaleko Bratislavy sa so svojimi výrobkami preslávila nielen v Rakúsku, ale aj po celej Európe, Amerike aj Austrálii. Niektoré z čokoládových dobrôt sa predávajú aj v našom Tescu.

Rodinnú firmu založil v roku 1949 Franz Hauswirth ako cukráreň vo Viedni. Postupne ako sa firma rozrastala  a tak majiteľ presunul koncom 60-tych rokov výrobu do svojej rodnej obce – Kittsee. Neskôr firmu prevzal syn Franz Hauswirth mladší a vďaka spojeniu inovácií a tradičných postupov sa stala známou po celom svete. Od roku 2006 vedú podnik bratia Roman a Peter Hauswirth už v tretej generácii.

V podnikovej predajni Schoko-Csárda v Kittsee si môžete zakúpiť široký sortiment čokoládových výrobkov za skutočne výhodné ceny a väčšinu výrobkov môžete bezplatne ochutnať priamo v predajni. v prípade záujmu vás vezmú aj na prehliadku výroby.“

Naša návšteva:

Navštívili sme Hauswirth koncom minulého roka práve v predvianočnom období (8.12.). Pred čokoládovňou sa nachádzali skupinky ľudí, deti zo školských exkurzií aj bežní návštevníci, ktorí sem prišli zo zvedavosti.

Čokoládovňa ponúka hlavný a bočný komplex budov (bohužiaľ však úzky vchod do hlavnej predajne), ktorý pozostáva z múzejnej časti, kde sa bližšie približuje história čokoládovne, výrobné a prevádzkové mechanizmy ako aj možnosť ochutnania vybraných exponátov.

Pri vstupe do vchodu v obchodnej sekcii sa pri zástupe veľkého počtu ľudí čaká (čo bol žiaľ náš prípad), pokiaľ sa prevádzka vyprázdni, aby sa návštevníci mohli v kľude porozhliadnuť po vybranom tovare. Vo vnútri prevádzky na vás čakajú rôzne baliace, ozdobné výrobky, tradičné čokolády, vymodelovené postavičky z čokolád (hlavne teda vo vianočnom období), sirupy a cukríky.

Predajňa je dostupná verejnosti. Vytkol by som jej možno také kancelárske interiérové priestory s drevenými stolmi v obchodnej prevádzke (na moderný štýl), ktoré evokujú priemernosť na tak významnú značku (i keď, čo my Slováci pravda chceme?), diskomfort, málo miesta k rozhliadnutiu. Celkovo však čokoládovňa patrí k významným továrňam-prevádzkam v komornom charaktere, kde ste schopní nakúpiť si podľa vášho gusta rôznorodé výrobky. Či už mliečne druhy čokolád, horkastých príchutí a ovocných tónov. Poteší aj slovenský popisný preklad pod výrobkami.

Podniková predajňa

Schoko-Csárda Hauswirth

Industriestraße 1

2421 Kittsee

Rakúsko

Tel: +43 (2143) 2400

Oficiálne stránky čokoládovne Hauswirth http://www.chocolate-austria.com
Online obchod: http://www.schokolade-online.eu/

Otváracie hodiny

Pondelok až Piatok – 08.30 do 18.30
Sobota – 09.00 do 17.00
Nedeľa – zatvorené

 

Foto: Martin Hladký

O autorovi

Martin Hladký

Martin Hladký

Študuje na Fakulte ekonomiky a manažmentu v Nitre a mimo toho sa zaujíma o rôzne úrovne spoločenského poznania. Kedysi aktívnejšie športovanie vymenil za vzťah k filmovému umeniu a umeniu v rôznych jeho oblastiach.