Literatúra

Čistá duša vydá druhú knihu s názvom “metrofília”

Anonymný autor, ktorý vystupuje pod pseudonymom čistá duša, sa preslávil najmä ako fenomén internetu. Avšak z debutovej zbierky, ktorá pred rokom vyšla knižne, sa stal bestseller aj v kamenných kníhkupectvách a prvý náklad sa vypredal za jeden týždeň.

Nová kniha bude trochu iná. Nielen vizuálne, ale aj svojim konceptom. Zatiaľčo eponymný debut sa niesol v charakteristickom duchu písacieho stroja a bol plný rôznorodých textov, ktoré boli vopred zverejnené na sociálnych sieťach, tentokrát pôjde v drvivej väčšine o texty, napísané priamo pre knihu, čiže doteraz nezverejnené poetické texty a slovné hračky.

Kniha dostala názov metrofília, čo je to termín, označujúci sexuálne vzrušenie poéziou alebo fetiš pre poetický obsah a presne v tomto duchu sa bude niesť celá kniha. “Je o skúmaní toho, čo sa deje na ceste medzi mozgom, srdcom a ohanbím,” opisuje čistá duša. “Zväčša je to príjemná jazda, no keď do srdca zasiahne šíp, zabolí to a ľahko dôjde k nehode.”

“Kniha je venovaná milostným vzťahom medzi dvomi či tromi ľuďmi alebo jedincom, ktorý sa nedokáže dať dokopy ani sám so sebou,” dodáva. “skrátka, sú to momenty a pocity, ktoré prežíva každý z nás, sú však zaobalené do poetických slovných hračiek.”

Za dizajnom obálky stojí čistá duša. taktiež sa nesie v téme metrofílie, pretože predstavuje dva nepopísané listy papiera, ktoré sa spájajú a vytvárajú bozk. Knižná novinka vyjde v novembri cez vydavateľstvo Slovart a bude dostupná v každom kníhkupectve.

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz