Film & TV Kultúra & umenie

CHCEME TVOJ FILM!

Medzinárodný festival animácie Fest Anča otvoril koncom roka 2019 prihlasovanie filmov na svoj trinásty ročník. Prijímame prihlášky v kategóriách krátky animovaný film, animovaný videoklip, animovaný film pre deti a študentský film. Na prihlasovanie ostáva ešte mesiac.

Fest Anča 2020 sa bude konať v Žiline na Stanici Záriečie a v Novej Synagóge v dňoch 2. až 5. júla 2020. Na festival prijímame iba digitálne kópie prihlásené do 29. februára 2020.

Víťazi majú možnosť získať finančné ceny. Prihlasovanie filmov je bezplatné a prebieha prostredníctvom online služby FilmFreeway.com, kde môžete svoj film prihlásiť prostredníctvom jednoduchého prihlasovacieho procesu. Prijímame filmy a videoklipy vytvorené po 1. januári 2018 a prihlásené s anglickými titulkami.

Na Fest Anča 2020 bude možné súťažiť o nasledovné ocenenia:

– Anča Award (800 EUR) za najlepší krátky animovaný film festivalu

– Anča Student Award (400 EUR) za najlepší študentský krátky animovaný film

– Anča Music Video Award (400 EUR) za najlepší animovaný hudobný videoklip

– Anča Kids’ Award (400 EUR) za najlepší detský krátky animovaný film

– Anča Slovak Award (1000 EUR) za najlepší slovenský krátky animovaný film

Medzinárodný festival animácie Fest Anča je jediný slovenský multimediálny festival zameraný na animovaný film primárne pre dospelého diváka. Každoročne sa koná v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie a v Novej Synagóge v Žiline.

Cieľom festivalu je prezentovať súčasné progresívne animované filmy spolu s tým najlepším z histórie žánru. Festival sa snaží zvyšovať povedomie o animovanom filme ako o plnohodnotnej umeleckej forme a vzdelávať svoje publikum o rôznych podobách animácie.

Festival každoročne zahŕňa medzinárodnú súťaž animovaných krátkych filmov a hudobných videí, ale aj tematické a špeciálne fokusované filmové sekcie. Fest Anča ponúka počas štyroch dní prednášky, výstavy, workshopy, premietania pre deti a množstvo ďalších sprievodných podujatí.

Viac informácií:

festanca.sk

facebook.com/festanca

twitter.com/festanca

www.instagram.com/fest_anca

vimeo.com/festanca

fotografie z 12. ročníka

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz