Hudba Kultúra & umenie

BOTANIKA KLASIKA: TOLSTOYS SA LÚČIA S DEBUTOM KONCERTNÝM SLÁČIKOVÝM PROJEKTOM

Skôr ako sa Tolstoys naplno ponoria do príprav nového albumu, uzavrú obdobie úspešného debutu sériou špeciálnych koncertov. Botanika Klasika je projekt, v ktorom skladby z albumu Botanika odznejú v úpravách so sláčikovým kvintetom. Po úspešnej premiére na Grape festivale sa Botanika Klasika predstaví aj v ďalších mestách.

Ochutnávku sláčikovej úpravy piesne Dieťa Slnka predviedli Tolstoys už počas odovzdávania cien Radio_Head Awards 2017, z ktorých si album Botanika odniesol cenu v kategórii Debut roka.O nové aranžmány obľúbených piesní pre projekt Botanika Klasika sa postaral skladateľ klasických kompozícií Dominik Kopcsay, ktorý pôsobí aj ako elektronický producent pod umeleckým menom Nightlines. Stálu zostavu kapely Tolstoys spájajúcu snovú elektroniku a sláčikové nástroje doplnia na špeciálnych koncertoch hudobníci Ján Kružliak, Peter Dvorský a Broňa Schragge.

Tolstoys – Dieťa Slnka @ Radio Head Awards 2017:

Dream-popová formácia Tolstoys má za sebou intenzívne dva roky. Mladá ambiciózna kapela rozvírila hladinu slovenskej hudobnej scény hneď v začiatkoch svojej kariéry sebaistým snovým zvukom a jasnou víziou. Melancholické indie-popové piesne oslovili sviežim spojením elektroniky, sláčikov a nezameniteľného hlasu speváčky a skladateľky Ely Tolstovej. Od vydania Botaniky, ktorá vyšla pod značkou Slnko Records, sa kapela opakovane predviedla na veľkých festivaloch ako Pohoda, Grape či Colours of Ostrava a okrem slovenskej šnúry ich privítali kluby v Holandsku, Rakúsku, Slovinsku, Poľsku alebo Maďarsku.

Príďte dať zbohom obdobiu Botaniky spolu s Tolstoys v čarovnej atmosfére sláčikov! Projekt Botanika Klasika máte možnosť vidieť na dvoch unikátnych koncertoch a to 4.9.2019 v Bratislave a 6.9.2019 v Prešove. Bratislavský koncert sa uskutoční v budove Slovenského rozhlasu v spolupráci s mediálnym partnerom Rádio_FM a vstupenky je možné zakúpiť len na mieste v deň koncertu.

KONCERTY BOTANIKA KLASIKA

4.9. – Bratislava / Slovenský rozhlas

6.9. – Prešov / Wave centrum nezávislej kultúry / vstupenky

KONCERTY TOLSTOYS

7.9. – Trenčín / Priestor

VIAC INFO

FB event Bratislava: https://www.facebook.com/events/2518606844892229/

FB event Prešov: https://www.facebook.com/events/905779049785323/

Foto: Martina Mlčúchová

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz