Lifestyle Móda

Adam Suchánek: „Slováci nie sú zvyknutí na kvalitné materiály.“

„Guru“ pánskej elegantnej módy, fotograf, bloger  a v súčasnosti ambasádor made to measure značky Le Premier.  Na otvorení ich prvého bratislavského obchodu, nám porozprával, čo ho na tejto značke zaujalo a čo preňho znamená pánska móda. 

Ste ambasadorom značky Le Premier na Slovensku – ako ste sa dostali k takejto pozícii?

Značka si ma vybrala, pravdupovediac neviem čím som si to zaslúžil. (smiech) Blogovaniu o pánskej móde sa nevenujem dlho. Aktívne to riešim asi pol roka ale videli, že mám k móde veľmi pozitívny vzťah a primárne sa zameriavam na obleky. Ponuka aj značka ma veľmi zaujali a úprimne som sa potešil, že do Bratislavy prišla takáto možnosť, ktorá je kombináciou dostupnosti a kvality. LePremier je pre mňa ideálnym cieľom a platformou pre mužov, ktorí nemajú čas vyhľadávať si značky ale potrebujú, aby im boli veci naservírované na striebornom podnose.

Čo vás priviedlo k blogovaniu?

Ľudia z môjho okolia, ktorí si všimli, že sa aktívne zaoberám oblečením a je mi blízka práve tá elegantnejšia móda, ktorá aj pôsobí výraznejšie. Popritom sa celý život venujem profesionálnej fotografii, čo je práve pri blogovaní výhodou, nakoľko si vizuálny materiál dokážem vyrobiť sám. Zároveň som schopný zosmoliť nejaký súvislý text. Myslím si, že podstatou blogovania je práve spojenie vizuálnej stránky, obsahu a názoru na danú tému. Zo začiatku som blogovanie vnímal skôr v štýle, že čo sa ja budem niekde pretŕčať, ale postupom času ma táto možnosť začala lákať a tak som sa do toho pustil. Vnímal som to ako príležitosť, ukázať mužom, že môžu vyzerať dobre, inak, originálne. My máme krásne ženy a mužov, ktorým je jedno ako vyzerajú.

https://www.instagram.com/p/BkMsdBVBMyV/?taken-by=lepremiersk

V čom je pre vás podstata jednoduchosti tejto značky?

V tom, že obchod je umiestnený v nákupnom centre, kde ho ľudia majú na očiach. Je v sekcii pánskej módy, zároveň je to šitie na mieru za prijateľné ceny. Za mňa jednoznačne najlepšia symbióza kvality, zákazníckeho servisu, cenovej dostupnosti a strategickej polohy doslova „pod nosom“.

Aké sa nosí oblek Le Premier?

Nosí sa výborne, je veľmi pohodlný. Ja som teda trafil konfekciu, ale sedí mi ako by bol šitý na mieru. Zaujala ma kvalita materiálu. Slováci nie sú zvyknutí na kvalitné materiály. Polyester a tieto plastové materiály, podľa môjho názoru, nemajú v obleku čo robiť. Kvalitné materiály sú komfortnejšie, lepšie udržiavajú teplotu.  Treba si uvedomiť, že to ako sa muž v tom obleku cíti, je najmä výsledok materiálu.

https://www.instagram.com/p/Bij1QV8DV7t/?taken-by=lepremiersk

Čo je pre vás TOP 5 módnych vecí, ktoré by mal mať každý muž?

Najdôležitejší je názor na módu a štýl. Nemal by príliš opakovať po druhých. Mal by mať odvahu skúšať nové veci. Ísť za hranicu komfortnej zóny teda tričiek a riflí. Vecí, ktoré pozná a sú najjednoduchšou voľbou. Aby sa nebál skúsiť si aj oblek, pretože môže byť prekvapený, ako dobre v ňom bude vyzerať. Mal by si nájsť čas, ktorý venuje svojmu zovňajšku napr. úprave vlasov, lebo len tak si nájde svoj štýl. Poslednou vecou by mala byť schopnosť vedieť si zo seba urobiť srandu a nebrať sa až tak smrteľne vážne. Aby sa bavil na otázkach čo sa týka jeho odevov. Možno by som ešte dodal, že oblečenie by ale nemalo byť zmyslom života ale prostriedkom na jeho kvalitné prežitie. Rovnováha je dôležitá. Život je o iných veciach. (smiech)

https://www.instagram.com/p/BjNL0bfhJw9/?taken-by=lepremiersk

 

 

 

 

 

 

 

 

O autorovi

Natália Jabůrková

Natália Jabůrková

Absolvovala Štátne Konzervatórium v Bratislave – hudobno-dramatický odbor a VŠMU Teóriu a kritiku divadelného umenia so špecializáciou na tanečné umenie, ktorému sa venuje dodnes. Spolupracuje s viacerými odbornými, populárnymi portálmi a na blogu Baletu SND - Zaži skutočnú vášeň. Pôsobila ako PR manažérka SND a v súčasnosti si vybrala súkromný sektor. Miluje seriály Game of Thrones, Suits, The Good Doctor či Resident.