Divadlo Kultúra & umenie

9 múz pozýva: …a dážď

Divadelné osvieženie v divadle TICHO a spol.

Pôvodnú autorskú inscenáciu  …a dážď uvedie divadlo TICHO a spol. v jednej z repríz v piatok 19. mája o 19.00 h.

…a dážď je dramatickou prvotinou mladého slovenského prozaika, scenáristu a redaktora Jána Púčeka. V réžii Róberta Horňáka jeho text ožíva do smiešno-smutnej grotesky o druhej šanci na život, o (ne)šťastných návratoch a o piesni, ktorá putovala časom. Ponuku hrať prijali: Michal Jánoš, Matúš Krátky, Renáta Rundová-Horňáková a Juliana Hamranová. Realizačný tím inscenácie tvoria: Dáša Rúfusová (asistentka réžie), Simona Babjaková (produkcia), Michaela Motlochová (pohybová spolupráca), Marek Suchoža (hudba), Jakub Branický (scénografia, kostýmy a svetelný dizajn), Michal Jasaň (dramaturgia), Robo Horňák (réžia).

Tvorcovia inscenácie sa zamýšľajú nad myšlienkou aké úžasné by bolo zmyť zo seba všetku špinu minulosti. Príbeh rozpráva o Vladovi a Mirovi, ktorým  táto možnosť bola poskytnutá v akomsi zvláštnom zariadení, kde sa  v samote a izolácii úspešne vyhýbajú spomienkam na svoj predchádzajúci život. Táto až detská čistota a naivita je ale vo vážnom ohrození v momente, keď sa sterilita prostredia naruší príchodom nečakaného návštevníka…

…a dážď

Ako dlho sa dajú ignorovať staré hriechy? Sú jednorazovým omylom, prešľapom, alebo odzrkadlením skutočnej podstaty našich charakterov?

A dá sa nečisté svedomie dookola umývať, až z neho stečie len čistá voda?

Divadlo TICHO a spol. ukončí v polovici júna už 6. sezónu. Dramaturgické línie TICHA sa pohybujú od autorskej drámy, divadla dokumentu cez divadlo poézie až k „divadelnému sci-fi“.

Stručný prehľad inscenácií vo videu pre kampaň na knihu k 5. výročiu –


Viac info:
Lucia Doubravová
tichoaspol@gmail.com, 0908 111 065
TICHO a spol.
Divadelný klub 10×10
Školská 14
811 07, Bratislava
tel.: 02/52496 822, 0908 111 065

Viac sa dozviete aj na:
http://tichoaspol.sk/
https://www.youtube.com/user/TICHOaspol
https://www.facebook.com/tichoaspol

…a dážď

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz