Film & TV Kultúra & umenie Ostatné

5 Star Wars fan filmov, ktoré sa oplatí vidieť

Vlado Král
Autor: Vlado Král

1. DARTH MAUL: Apprentice – A Star Wars Fan-Film

Darth Maul patrí k zaujímavým postavám, ktoré nedostali na striebornom plátne veľa priestoru. Pritom je považovaný za jedného z najlepších a najobávanejších používateľov svetleného meča. Aj to bol dôvodo prečo sa skupinka fanúšikov okolo Shawna Bu rozhodla natočit o tomto stihovi krátky film, ktorý by nám umožnil spoznať postavu Darth Maula bližšie. Vo filme sa môžete tešiť na skvelé akčné sekvenice a celkový výsledok je viac než uspokojivý po vizuálnej aj príbehovej stránke. (Viac o Darth Maulovi v článku tu.)

2. EXILE – EP 1 (A STAR WARS FAN FILM 2016)

Príbeh filmu sa odohráva v dobe keď sú jedi v galaxii lovení a zabíjaní zlým Galaktickým Impériom. Vedomí blížiaceho sa nebezpečenstva, jedi Boemana Tora a jej Padawan Makal Lori, utekajú do vonkajšieho okraja galaxie, do systému blízko planéty Lothal. Po vizuálnej stránke je film natočený kvalitne a ponúka zaujímvé efekty a tiež postavy. V niektorých scénach pristupujú autori Pokey Spears a Noel Braham k využitiu „sily“ invenčným spôsobom, ktorý stojí za vzhliadnutie.

3. The Old Republic: Rescue Mission – (2015) Short Film

Film prináša pôvodný príbeh Mission Vao a Revana, ktorého dej sa odohráva medzi udalosťami v hre KOTOR a v románe Drew Karpyshyn „Star Wars: The Old Republic: Revan„. Film predstavuje kvalitný vizuálny zažitok, v ktorom vás príjemne prekvapia kvalitné kostými a celkové prevedenie. Snímok získal niekoľko ocenení na JMC Academy 2015 Martini Awards v kategóriach Best Direction, Best Musical Score, Best Post-Production a Best Overall Picture. K tomuto fan filmu netreba viac komentárov a treba si ho pozrieť.

 4. REBEL SCUM – Star Wars Fan Film (2016)

Pilot rebelov, ktorý zostal na planéte Hoth po ústupe Aliancie rebelov, je prenasledovaný vojakmi Galaktického Impéria. V príbehu sa dostáva do kontaku s členkou armády Galaktického Impéria. Fan film je zaujímavý pre svoje nekonvenčné spracovanie, ktoré prichádza s príbehom, kde absentujú svetelené meče, jediovia a sithovia. Rebel Scum vzdáva hold pôvodnej Star Wars trilógii aj vo forme spracovania vizuálnych efektov, ktoré boli vytvorené bez použitia CGI . Zaujímavosťou je aj to, že film bol natáčaný v Columbia Icefield v Alberte v Kanade pri teplote -30 ° C.

 5. STAR WARS LEGENDS: Legacy of the Force – Fan Film

Príbeh je prevzatý z románu Star Wars “ Invincible „ od Troya Denninga. Fan film vás zavedie do doby, kedy sa konflikt medzi deťmi Hana a Lei blíži k vyvrcholeniu.  Jaina Solo musí čeliť bratovi Jacenovi, ktorý prešiel na temnú stranu sily a teraz sa nazýva Darth Caedus. Jaina chce skoncovať s jeho vládou a obnoviť mier v galaxii. Vo filme sa môžete tešiť na dobré herecké výkony a zaujímavé akčné scény.


O autorovi

Vlado Král

Vlado Král

Vyštudoval Hudobnú vedu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Momentálne pokračuje na tejto katedre ako interný doktorand kde sa venuje výskumu hudobno-historických pamiatok a využitiu nových médií pri ich spracovní. Vo voľnom čase občas prispieva recenziami do rôznych periodík, číta knihy, pozerá filmy a je veľkým fanúšikom seriálu X-Files.