Kultúra & umenie

Workshop crowdfundingu na letných 4 živloch

Aktuálny ročník 4 živlov (9. – 13. 8. 2017) sa bude venovať rôznym aspektom témy VIERA, teda nielen viere náboženskej, ale aj viere v svetlú budúcnosť, viere vo film, v seba samého, či v ostatných ľudí… Crowdfunding je spôsob financovania projektov, ktorý je práve na „viere v ľudí“ postavený. 4 živly v spolupráci s Goetheho inštitútom preto ponúkajú všetkým, ktorí plánujú využiť crowdfundingovú kampaň ako jeden z finančných zdrojov svojho projektu, možnosť zúčastniť sa verejnej prednášky a individuálnej konzultácie svojho projektu s nemeckým odborníkom na crowdfunding Paulom Riethom. Workshop je určený komukoľvek, kto chce svoj projekt financovať aj prostredníctvom crowdfundingovej zbierky, teda napríklad startupistom, kultúrnym pracovníkom, filmárom a ďalším umelcom…

O workshope
Vo štvrtok 10. 8. 2017 budú môcť účastníci a účastníčky workshopu absolvovať verejnú prednášku Paula Rietha na tému kampaňových stratégií v crowdfundingu. Po prednáške budú mať prihlásení účastníci a účastníčky možnosť s lektorom konzultovať svoje konkrétne projekty (filmové, kultúrne, startupové) a získať tak užitočný feedback, rady a odporúčania šité priamo na mieru konkrétnych projektov a s nimi súvisiacich kampaní. Komunikačným jazykom workshopu bude angličtina. Okrem toho môžu navštíviť ktorékoľvek z premietaní filmového seminára 4 živly, keďže v účastníckom poplatku je zahrnutá aj akreditácia oprávňujúca na vstup na všetky premietania a sprievodné akcie podujatia.

O lektorovi
Paul Rieth študoval médiá a komunikáciu, a tiež sociológiu na Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Už počas štúdií pracoval v oblasti marketingu a PR, ale nakrúcal aj dokumentárne filmy, založil platformu spájajúcu mladých filmárov www.filmnetz.org a organizoval festival krátkometrážnych filmov. Dodnes pracuje v oblasti filmu a nových médií, produkuje dokumentárne a prezentačné videá, tutoriály a podobne. So svojou agentúrou GET YOUR CROWD poskytuje konzultácie a supervíziu crowdfundingových projektov. Pôsobí v Berlíne, kde spolupracuje s miestnou startupovou scénou, často sa ako lektor a speaker zúčastňuje workshopov a prednášok. Životopis Paula Rietha nájdete na webstránke filmového seminára 4 živly.

 

Podmienky účasti
– Záujemcovia o odborné konzultácie musia odoslať kompetne vyplnenú prihlášku aj s popisom projektu (v anglickom jazyku) do 20. 7. 2017 na adresu pr@4zivly.sk. V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte obrátiť na rovnakú adresu!

– V prípade, že bude projekt vybraný, sú účastníci povinní uhradiť poplatok 35 € za každú osobu, ktorá sa konzultácií zúčastní. Poplatok zahŕňa účasť na konzultácii s lektorom a akreditáciu oprávňujúcu na vstup na všetky premietania a sprievodné akcie filmového seminára 4 živly (prednášky, diskusie, výstavy, koncerty, párty), vrátane verejnej prednášky na tému crowdfundingových stratégií. Poplatok nezahŕňa cestovné, ubytovanie, ani stravu – v týchto oblastiach však vedia organizátori podujatia poradiť, môžete sa na nich obrátiť s akýmikoľvek súvisiacimi otázkami.

– Vybraní účastníci a účastníčky sa budú môcť zúčastniť workshopu v Banskej Štiavnici vo štvrtok 10. 8. 2017. O zaradení medzi účastníkov workshopu budú organizátori informovať do 25. 7. 2017, kedy oznámia aj presné miesto a čas konania workshopu.

– Prihlášku vo formáte .doc nájdete na stiahnutie na našej webstránke.

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz