Hudba Kultúra & umenie

Videorozhovor: Suvereno o albume H R A

Vlado Král
Autor: Vlado Král

Pozrite si rozhovor so Suverenom, ktorý vznikol na krste jeho nového albumu H R A, ktorý sa uskutočnil 3.3.2017 v Ateliéri Babylon.

oficiálna anotácia: „V poradí 5 štúdiové CD Suverena, predstaviteľa uvedomelého hip hopu, nesie krátky a výstižný názov HRA. Ide o vrchol jeho tvorby, na ktorom naviazal na prechádzajúce úspechy svojich albumov i svojej knihy. Tématicky dotvára svoje dlhoročné umelecké posolstvo a prináša pestrú paletu hudobných motívov, rytmov a rozmanitých emócií na 21 stopovom CD. Ide o netradičné hip hopové dielo, nakoľko na ňom prevládajú melodické – spievané prvky a obsahuje hlbšiu výpovednú hodnotu bez vulgarizmov.“

O autorovi

Vlado Král

Vlado Král

Vyštudoval Hudobnú vedu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Momentálne pokračuje na tejto katedre ako interný doktorand kde sa venuje výskumu hudobno-historických pamiatok a využitiu nových médií pri ich spracovní. Vo voľnom čase občas prispieva recenziami do rôznych periodík, číta knihy, pozerá filmy a je veľkým fanúšikom seriálu X-Files.