Hudba Kultúra & umenie

Princezná bieloruskej elektropopovej scény Mustelide zavíta do Bratislavy

Mustelide – vlastným menom Natalia Kunitskaya – je speváčka, autorka piesní a producentka pochádzajúca z Minsku, nového východoeurópskeho centra elektronickej a experimentálnej popovej hudby. Na domácej hudobnej scéne je považovaná za špičku, v roku 2014 získala cenu ako najlepšia sólová umelkyňa, jej debutový album ‘Secret’ bol vyhlásený za najlepší indie pop / elektronický album roka. Druhý album ‘SPI’ (Sun Woofer) vyšiel v apríli 2016 a v bieloruských iTunes rebríčkoch sa okamžite ocitol na top priečkach.  Do Bratislavy príde zahrať po prvý krát už 6.apríla 2017, podujatie organizuje vydavateľstvo go2stage v spolupráci s projektom podpory koncertov zahraničných interpretov na Slovensku WELCOME!

Singel ‘Salut’ 

Počas svojich live vystúpení pracuje Mustelide s dvoma syntetizátormi, grooveboxom a samplerom, ktoré dopĺňa o jemný spev vo svojom rodnom jazyku. Jej hudba znie moderne a atraktívne exoticky. Éterické vokály, tajomná ale priateľská atmosféra a vesmírne znejúce zvuky tvoria dokopy zaujímavé umelecké sólové vystúpenie, počas ktorého máte možnosť vstúpiť do vnútorného sveta Mustelide.

LIVE vystúpenie ‘Ne Speshi’ 

Tvorbu Mustelide poznajú aj na západe, jej skladby sa ocitli v rebríčkoch rádia SomaFM v San Franciscu, pesnička ‘SPI’ sa dostala na britskú kompiláciu Touched 3. V posledných dvoch rokoch vystupovala na festivaloch Reeperbahn Festival v Hamburgu, Tallin Music Week, MENT Ljubljana, Music & Media Fínsko, Vilnius Music Week, Moscow & St. Petersburg Music Week, Jetlag Festival USA a mnohých ďalších zahraničných showcase podujatiach.

Nenechajte si ujsť príležitosť vidieť Mustelide naživo v príjemných komorných priestoroch klubu The Peach na Mariánskej ulici v Bratislave – už 6.apríla 2017, začiatok je o 20:00. Vstupenky sú v predaji cez službu Tootoot za 5€, kapacita je obmedzená iba na 30 ľudí – https://tootoot.co/sk/events/58becfc8b679d108b01117a4.

O vydavateľstve go2stage

Vydavateľstvo go2stage sa prioritne venuje mladým kapelám alternatívneho charakteru. Vydavateľstvo vydalo doposiaľ album kapelám Millhouse, Fúzy Múzy, Martina Javor, Saténové ruky, Tante Elze – digitálne EP. Albumy Martiny Javor a Saténových rúk sa objavili medzi top slovenskými albumami roka 2015. Najnovšie začína go2stage spoluprácu s mladým talentovaným interpretom vystupujúcim pod menom Adalbert, s prešovskou kapelou Papyllon a s aktuálnym víťazom ocenenie Radio Head Awards 2017 v kategórii Objav roka.

O projekte WELCOME!

WELCOME! je podporný projekt koncertnej služby Tootoot, ktorý ponúka zahraničným kapelám a promotérom PR podporu a priestor na prezentáciu. Cieľom je pomôcť zahraničným indie kapelám, interpretom a promotérom s propagáciou ich tvorby a koncertu slovenskému publiku. WELCOME! chce pomôcť rozprúdiť život na slovenskej hudobnej klubovej scéne, priniesť viac hudobných poslucháčov do klubov a motivovať tak zahraničné kapely zaradiť Slovensko na mapu svojich tour.

WELCOME#1 bol venovaný ukrajinskej kapele SINOPTIK, ktorá na Slovensku odohrala koncerty v Žiline aj v Bratislave a na Slovensko sa rozhodne vďaka skvelej odozve plánuje čoskoro vrátiť.

Viac informácií: https://about.tootoot.co/novinky/startujeme-novy-projekt-welcome/

Linky:

https://soundcloud.com/mustelide

www.facebook.com/mustelidemusic

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz