Knihy Kultúra & umenie Literatúra

Priekopníčka e-publishingu v Bratislave

Vlado Král
Autor: Vlado Král

BRaK – Bratislavský knižný festival pozýva na stretnutie pri raňajkách s Nikolou Richter už tento štvrtok, 10.11.2016 o 9:00 v Goetheho inštitúte v Bratislave.

Nikola Richter je vydavateľka a autorka. Študovala germanistiku, anglistiku a komparatistiku v Tübingene, Norwichi a Berlíne. Roku 2013 založila vydavateľstvo mikrotext, ktoré sa špecializuje na eBooky a aktuálne literárne texty, nemecké, ale aj preklady diel z arabčiny, tvorbu utečencov, kritických bloggerov a autorov z Blízkeho východu napr. Rasha Abbas, Assaf Alassaf či Aboud Saeed.

Všetky texty vychádzajú najprv ako e-books v nemčine, vybrané tituly aj v angličtine. Niektoré sa dajú kúpiť v kníhkupectvách v tlačenej podobe. Nikola organizuje tiež prvý veľtrh elektronických kníh v Nemecku.

BRaKfast je cyklus pravidelných raňajkovo – edukačných stretnutí s inšpiratívnymi knižnými tvorcami. Organizuje OZ BRAK v spolupráci s Goetheho inštitútom Bratislava a s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

Pridajte si nás na Facebooku: BRaK – Bratislavský knižný festival

O autorovi

Vlado Král

Vlado Král

Vyštudoval Hudobnú vedu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Momentálne pokračuje na tejto katedre ako interný doktorand kde sa venuje výskumu hudobno-historických pamiatok a využitiu nových médií pri ich spracovní. Vo voľnom čase občas prispieva recenziami do rôznych periodík, číta knihy, pozerá filmy a je veľkým fanúšikom seriálu X-Files.