Hudba Kultúra & umenie

Pozývame vás na prvý demovnicový koncert v tomto roku

Prvý tohtoročný demovnicový koncert privedie na pódium v Nu Spirit Clube hudobníkov zo Žiliny, Prievidze, z Bratislavy a z Brna. Predstavia sa vám Indie Electro Brigade, funky kapela Vertigo BAF, electro-folkové duo Evolet a Ajo Čerňanský, ktorý vo svojej tvorbe spája jazz, rock, funky a etnické motívy. Demovnicový koncert sa bude konať v stredu 15. februára, začína tradične o 20:00. Vstup na akciu je voľný.

Indie Electro Brigade je hudobné trio študentov zo Žiliny. Projekt začal ako pokus o alternatívny pohľad na hudbu. Všetko to rozbehol mladý drum and bassový producent Dávid (Pandora Stratos) a prizval si ďalších hudobných nadšencov Miňa (Malalama) a Miša (Ivan Denisovič Šuchov). Každý z nich priniesol do skupiny niečo úplne nové. Pandora Stratos vkladá do hudby bassové prvky, tvrdé bicie a stará sa hlavne o technickú stránku tvorby. Úlohou Ivana Denisoviča je objavovať nové nápady a upravovať všetky hudobné výtvory do počúvateľnej podoby. Malalama sa nakoniec stará o moderné a tanečné prvky, o vokály a gitarový doprovod. Hudba Indie Electro Brigade je najviac ovplyvňovaná slovenskými hudobníkmi ako sú Fallgrapp, FVLCRVM, Jimmy Pé či Modré Hory. V októbri si trio svojpomocne vydalo svoj prvý album s jedenástimi pesničkami. Momentálne pracujú na novom materiáli pre ďalší album.

Vertigo BAF je dnes už bratislavská kapela, ktorá vznikla v Prievidzi niekedy v roku 2009 roku pod názvom Vertigo P.A.F. Od tých čias sa vraj veľa zmenilo a kapela sa rozšírila na štvorčlennú zostavu. “Hráme hudbu pre relax,  pre tanec a meditáciu. Hráme pre ľudí, zvieratá, rastliny a aj kamene,“ hovoria členovia kapely. Ich texty sú vraj o zmene, láske a paradoxe. „Chceme hrať, spievať a vymieňať si energie s ľuďmi,“ dopĺňajú. Najnovšie natáčajú klip k skladbe Zvony. „Tak ako v texte, tak aj vo videoklipe bude prím hrať
zmena cez poznávanie samého seba. Ľudia čakajú zmenu zvonku, ale to hlavné sa deje vo vnútri človeka,“
vysvetľuje spevák a gitarista Miloš Mokrý.

Evolet je relatívne novovzniknuté slovenské elektro-folkové duo (momentálne pôsobiace najmä v Brne), ktoré v Demovnici_FM zaujalo so skladbou Kvety. Duo tvoria Eva Jurčáková a Juraj Seriš, ku ktorým sa občas pridáva tretí člen Chaos (syntetizátor Korg kaossilator). Hudobné cesty dvojice sa spojili v roku 2016 na brnianskej pesničkárskej súťaži Porta, v ktorej obsadili tretie miesto. V súčasnosti podľa ich slov hibernujú nad konceptom plánovaného albumu.

Ajo Čerňanský je slovenský basgitarista a skladateľ,  ktorý sa do Demovnice prihlásil so skladbou Bratislava. Hrá fusion jazzu, funky a rocku. Na demovnicovom koncerte sa predstaví s kapelou, ktorú tvoria swingovo pulzujúci bubeník Ondrej Slávik, na elektrickej gitare hrajúci Peter Hradský a speváčka Klaudia Kováčová. Tá vraj do zvuku kapely prináša zamatové farby soulu s afroamerickým cítením. Projekt nesie názov Soundpainters a kapela v tomto zložení sa pripravuje na koncerty v bratislavských kluboch. V stredu predstavia v Nu Spirit Clube najmä autorské skladby Aja Čerňanského, ale môžete sa tešiť aj na improvizáciu a spoločné „jamovanie“ muzikantov.

EVENT: https://www.facebook.com/events/228172147643586/

Line up:

1 Evolet
2 Ajo Čerňanský
3 Indie Electro Brigade
4 Vertigo BAF

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz