Kultúra & umenie Ostatné

PechaKucha Night Bratislava Vol. 37 V4 [fjúžn] Edition

Večer, ktorý predstavuje prácu tvorivých ľudí vo formáte 20 obrázkov po 20 sekúnd, pozýva na špeciálne vydanie v rámci festivalu [fjúžn]. 12. ročník festivalu organizovaný Nadáciou Milana Šimečku bude opäť spájať ľudí z rozmanitých kultúr. PechaKucha sa inšpirovala festivalovou témou integrácie a predstaví hostí pochádzajúcich z rôznych krajín a kultúr, ktorí dlhodobo žijú a tvoria na Slovensku, v Čechách, Poľsku a Maďarsku. 37. vydanie je súčasťou série Visegrad Edition, na ktorej sa podieľajú aj PechaKucha Night z Budapešti, Varšavy a Brna. Vďaka tejto spolupráci podporenej Vyšehradským fondom sa v Bratislave predstavia zahraniční umelci, ktorí pôsobia v krajinách V4. Viac o ich tvorbe sa dozviete v stredu 26. apríla o 20:00 v Café Berlínka, vystúpenia budú prebiehať v slovenčine a angličtine bez tlmočenia.

Na koho sa môžete tešiť?

Alexander Tinei Pochádza z Moldavska, žije a tvorí v Budapešti. Jeho maľba sa zaoberá otázkami identity, pocitu príslušnosti a viery

Alma Lily Rayner Multimediálna umelkyňa narodená v Tel Avive, pôsobí v Prahe, kde momentálne vystavuje projekt Co mi otec strkal do vagíny.

Ágnes Jekli V Budapešti založila projekt Open Doors zameraný na objavovanie možností začlenenia utečencov do spoločnosti prostredníctvom vizuálnej komunikácie a participatívneho dizajnu.

Bjorn Kierulf Pôvodom Nór, žije na Slovensku. Venuje sa tvorbe energeticky pasívnych domov, v roku 2001 vytvoril vôbec prvý na Slovensku.

Jakub Kois a Martin Atanasov Predstavia činnosť poľsko-bulharsko-islandského zoskupenia Baldur a rovnomenný festival detských kníh v Brne.

Jaime Gaztelu Spoluzaložil spoločnosť James&Mau, zameranú na využívanie biodynamických a trvalo udržateľných konceptov v architektúre. Pochádza zo Španielska, momentálne pôsobí v Poľsku.

Nastaran A. Motlagh Pôvodom je z Iránu, ale už 6 rokov žije na Slovensku. Študuje politickú vedu a medzinárodné vzťahy a venuje sa stand-up komédii.

Nenad Branković Narodil sa v Srbsku, od roku 1997 žije v Bratislave a pôsobí prevažne v oblasti grafického dizajnu.

Szymon Rozwalka Pochádza z Poľska, žije v Čechách. V roku 2001 založil architektonickú kanceláriu C+HO_aR, v roku 2011  RO_AR architects.

Olja Triaška Stefanović Narodila sa v Novom Sade, od 18 rokov žije na Slovensku. Venuje sa fotografii.

Wendy Allan Predstaví cestovateľský projekt Drop the Tension, v rámci ktorého absolvovala cestu z Melbourne, Austrálie do Katowíc, Poľsko – po pevnine, bez lietania, najmä prostredníctvom stopovania.

PechaKucha Night Bratislava Vol. 37

Streda 26.4.2017, Café Berlinka, Námestie Ľudovíta Štúra 4

Lístky: 5,- EUR na mieste, rezervácia možná na info@pechakucha.sk

FB event: https://www.facebook.com/events/1833602883573431/

FB page: www.facebook.com/PechaKuchaBA

Web: www.pechakucha.sk

PechaKucha Night Bratislava Vol. 37 sa koná vďaka finančnej podpore International Visegrad Fund, Ars Bratislavensis a Bratislavského samosprávneho kraja.

Čím je PechaKucha Night výnimočná? Každý účinkujúci má na svoju prezentáciu k dispozícii presný čas 6 minút a 40 sekúnd. Je to čas, počas ktorého komentuje 20 obrázkov – svojich projektov, pričom každý z nich zostáva na projekčnom plátne presne 20 sekúnd, a ani o sekundu viac! Vďaka tomu prezentujúci rozpráva v tempe, pútavo a vecne.

Kontakt:

info@pechakucha.sk

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz