Online magazín 9 múz

Online magazín 9 múz, ktorého domovskou stránkou je doména www.9em.sk prevádzkuje občianske združenie 9 múz. Online magazín je hlavným nástrojom občianskeho združenia pri napĺňaní jeho cieľov. Slúži na propagáciu talentovaných ľudí zo Slovenska a okolitých krajín, hlavne formou rozhovorou. Prioritou je prezentácia málo známich zaujímavých ľudí (hudobníkov, výtvarníkov, spisovateľov, remeselníkov, dobrovoľníkov…). Cez náš online magazín chceme dať o nich vedieť a ukázať tak, že na Slovensku máme zaujímavých a talentovaných ľudí, ktorých sa oplatí poznať. Medzi ďalšiu našu činnosť patrí publikovanie populárno-vedeckých článkov, týkajúcich sa umenia a kultúry, s cieľom obohatiť čitateľov zaujímavými a hodnotnými informáciami.Nové články a rozhovory nájdete na našej stránke každý deň.

V prípade záujmu o spoluprácu, alebo ak poznáte niekoho zaujímavého, o kom sa oplatí vedieť, kontaktuje nás na e-mail: oz9muz(at)gmail.com

Vydavateľské údaje:

Vydavateľ: Občianske združenie 9 múz

Adresa: Rezedová 10, 82101 Bratislava-Ružinov, Slovenská republika

Názov: 9 múz

e-mail: oz9muz(at)gmail.sk

Url magazínu: http://www.9em.sk

ISSN 2453-9392

Redakčná rada:

vlado_gsVlado Král (Šéfredaktor)

Vyštudoval Hudobnú vedu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Momentálne pokračuje na tejto katedre ako interný doktorand. Hudba ho zaujíma od malička. Dnes sa venuje skôr výskumu hudobno-historických pamiatok a využitiu nových médií pri ich spracovní. Spolu s Pavlom Chodúrom je iniciátorom projektu občianskeho združenia 9 múz, kde zastáva funkciu predsedu a zároveň je šéfredaktorom portálu 9 múz. Vo voľnom čase občas prispieva recenziami aj do iných periodík, číta knihy, pozerá filmy a je veľkým fanúšikom seriálu X-Files.

Chodur22aPavel Chodúr (Zástupca šéfredaktora)

Študoval na VŠMU odbor Umelecká kritika a audiovizuálne štúdia. Tu sa začal venovať písaniu scenárov. Je podpísaný pod prvú slovenskú adaptáciu komiksu v réžií Romana Gregoričku Orfeova pieseň. Venuje sa kreatívnemu písaniu, réžií svojich vlastných diel, herectvu. Rád cestuje a píše o svojich cestách denníky. Niekoľko rokov fungoval v amatérskom divadle ako scenárista a herec a v súčasnosti pracuje pre castingovú agentúru Cine-jessy tiež na pozícií kreativca. Inak vo voľnom čase číta, píše, pozerá, počúva a keď mu zostane chvíľa voľného času ide sa prejsť. V rámci občianskeho združenia pôsobí, ako zástupa šéfredaktora portálu 9 múz a venuje sa písanu, filmovej tvorbe a divadlu.

noveeeeeeMartin Hladký (Redaktor – editor)
Študuje na Fakulte ekonomiky a manažmentu v Nitre a mimo toho sa zaujíma o rôzne úrovne spoločenského poznania. Kedysi aktívnejšie športovanie vymenil za vzťah k filmovému umeniu a umeniu v rôznych jeho oblastiach. Okrem toho sa zapája do diskusií o medzinárodných politických vzťahoch a všetky svoje postrehy na rôzne duchovné funkcie spoločenského života rozpisuje v pripravovanej štúdii. Ako člen občianskeho združenia pôsobí v rámci portálu 9 múz ako redaktor.

baranovic1Michal Baranovič (Redaktor)

Študuje estetiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Jeho najväčším záujmom je sledovanie filmov a písanie o nich, čo mu zostalo už od pôsobenia ako recenzent v redakcii školského časopisu na gymnáziu. Z voľného času mu však značný kus odkrajuje i literatúra či hudba, občas tiež divadlo a výtvarné umenie. Zaujíma sa aj o japonskú kultúru a spoločnosť, k čomu neodmysliteľne patrí všetko od samurajov až po anime. Rád by sa stal kritikom a aktívne prispieva na viacero webov i do tlačených periodík. V občianskom združení pôsobí ako redaktor portálu 9 múz.

dada_profilDagmar Kolačkovská (Fotografka)

Pochádza z dedinky Korytné. Svoj záujem o fotografiu prejavila keď mala 15 rokov. Pred dvoma rokmi sa začala fotografii a točeniu venovať na poloprofesionálnej úrovni. Najviac ju zaujíma detail a snaha zachytiť ľudskú emóciu. Zároveň má ambíciu trochu vo svojej tvorbe experimentovať a posúvať svoje hranice stále ďalej a ďalej. Zbožňuje tanec a cestovanie. Jedným z jej najväčších snov je precestovať Slovensko a zachytiť všetky jeho krásy, o ktorých veľa ľudí možno ani nevie. Má rada divadlo, Tatry a lietadlá.

Spolupracovníci

nfMartin Adam Pavlík

Je milovník filmu a hudby. Študuje umeleckú kritiku a  audiovizuálne štúdia na FTF VŠMU. Jeho najväčší obľúbenci sú Martin Scorsese, Stanley Kubrick, Paul Thomas Anderson, Quentin Trantino, bratia Coenovci, Richard Linklater a Jim Jarmusch. Hudobnými srdcovkami sú grunge a post rock. Vo voľnom čase hrá v kapele, skladá a píše. Jeho texty ohľadom filmu boli publikované na Kinečku, Frame, či Moviesite.

Maria_Demeckova1Mária Demečková

Študuje na VŠMU odbor Umelecká kritika a audiovizuálne štúdia, to jej ale nebráni aby sa venovala aj iným umeleckým smerom. Má rada architektúru, maliarstvo, divadlo, hudbu, módu a samozrejme film. Momentálne sa venuje analýze tvorby kanadského režiséra Xaviera Dolana a intermediality v jeho tvorbe. Aktívne sa podieľa aj na filmových festivaloch (Áčko, Artfilm Fest, Visegrad Film Forum) kde píše recenzie, alebo robí rozhovory s hosťami. A ako správny filmový vedec má aj množstvo skúseností s tvorbou študentských filmov.