Hudba

Novinka skupiny Gingerhead: Nový klip k prvému českému singlu

Kapela Gingerhead vydala videoklip ku svojmu prvému českému singlu „To mezi náma…“ z pripravovaného debuového albumu, ktorý by mal vyjsť  v druhej polovici roka.

Novinka skupiny Gingerhead zobrazuje vzťah, v ktorom sa stretávajú dve protikladné povahy. Odkaz videoklipu však pripomína, že každý rozdiel sa dá prekonať.

„Text ako taký je primárne o páre, ktorý a snaží prekonať svoje problémy. My sme ale nechceli vytvoriť len typickú love story. Šlo nám o určitý presah a odkaz na konflikty spojené s vierou sa priamo ponúkal,“ vysvetľuje autor textu Tomáš Roreček.

Hlavnými aktérmi klipu sa stávajú členovia skupiny gitarista Maťo Mišík a Eliška Pekárek Flaková, ale aj ostatní členovia Gingerhead. Režisérom videoklipu je Albert Hospodářský „Bežne sa venujem predovšetkým dokumentárnej tvorbe, takže toto pre mňa bolo zaujímavé spestrenie. Bol by som rád, keby klip inšpiroval k väčšej vzájomnej tolerancii, ale zároveň sme z toho nechceli  žiadnu ťažkú tému. Celé je to točené s istou mierou nadhľadu a pre odľahčenie sme na záver pridali i zostrih nevydarených záberov,“ dodáva.

Gingerhead sa v marci a apríli chystá i na turné „Máme na míň TOUR“ spolu so skupinou Wohnout.

Všetky dôležité termíny nájdete na stránke https://www.gingerhead.cz/

Facebook Gingerhead: https://www.facebook.com/gingerheadband/ 

O autorovi

Miroslava Luptáková

Miroslava Luptáková

Je študentkou žurnalistiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Už niekoľko rokov pôsobí ako dobrovoľníčka filmového seminára 4živly, pričom posedné roky aj ako asistentka v oblasti PR. Dobrovoľníctvu sa venovala aj v rámci festivalu kabaretu a pouličného umenia Amplión v Banskej Štiavnici. Pôsobila aj ako lektorka v galérií Schemnitz Gallery, zameranej na súčasné slovenské výtvarné umenie.