Kultúra & umenie

Na čo zabúdame? 34. vydanie PechaKucha Night Bratislava bude o pamäti

PechaKucha Night Bratislava sa 15. júna zameria na tému pamäte a otázku spomínania/zabúdania. Uchovávanie, oživovanie či strácanie pamäte predstavíme prostredníctvom aktivít umelcov, projektov a inštitúcií, ktoré sa otázkam osobnej i spoločenskej histórie venujú. Vďaka podpore Visegrad International Fund sa tiež predstavia umelci a projekty z krajín V4. Príďte sa pozrieť na spomienky a dejiny ako východisko toho, čo žijeme dnes, reflektované i opomenuté.

34. vydanie bude zároveň bodkou za pôsobením OZ Punkt, ktoré od jesene prenesie organizáciu bratislavskej PechaKucha na OZ Soyart. PKN Bratislava vznikla ako vôbec prvé slovenské vydanie medzinárodného formátu v roku 2008.

Hostia:

Andrea Kopecká Pracuje so zaznamenávaním procesu zraňovania a hojenia na plátne i ľudskej koži – prostredníctvom tetovania.

Barbora Lungová /CZ Vo svojej tvorbe využíva iróniu a absurdné posuny predovšetkým motívov a námetov tradičnej a pop kultúry.

Barbora Komárová Mladá kurátorka v rámci Štipendia Radislava Matuštíka pripravila výstavu Techniky spomínania.

Bratislavské rožky Skupina milovníkov Bratislavy pracuje na ochrane a informovanosti o historických a kultúrnych hodnotách hlavného mesta.

Fedor Blaščák Filozof a aktivista bude hovoriť o výskume Slovenský vojnový štát a holokaust v kolektívnej pamäti slovenskej spoločnosti

House of Terror /HU Múzeum, ktoré pripomína osudy ľudí, ktorí v budove boli zadržiavaní, mučení či zavraždení počas oboch totalitných režimov.

Jana Šturdíková Fotografka mapuje opustené a chátrajúce kaštiele v projekte Châteaux po našom.

Prvá Vzdelávacia kampaň zameraná na ženy, o ktorých sa neučíme.

Peter Kalmus Považuje umenie za životný štýl, oi. oblial spolu s Ľubošom Lorenzom bustu Vasila Biľaka.

Remember November Iniciatíva Nadácie Milana Šimečku, ktorá v rámci programu Pamäť pripomína odkaz 17. novembra ako jedného z najdôležitejších dní našej histórie.

Web umenia On-line katalóg viac ako 83 000 výtvarných diel zo zbierok slovenských galérií

Zdeněk Ryneš /CZ Umelec, ktorý sa vo svojej tvorbe zaoberá témou denníkov ako osobných archívov.

PechaKucha Night Bratislava Vol. 34

Streda 15. 6. 2016, 20:20, a4 – priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2

Vstupné: 7,- EUR

FB event: https://www.facebook.com/events/831541140310720/

FB page: www.facebook.com/PechaKuchaBA

Web: www.pechakucha.sk

Čím je PechaKucha Night výnimočná? Každý účinkujúci má na svoju prezentáciu k dispozícii presný čas 6 minút a 40 sekúnd. Je to čas, počas ktorého komentuje 20 obrázkov – svojich projektov, pričom každý z nich zostáva na projekčnom plátne presne 20 sekúnd, a ani o sekundu viac! Vďaka tomu prezentujúci aktér rozpráva v tempe, pútavo a vecne.

Kontakt:

Mgr. art. Zuzana Hrdličková

PR&marketing

zuzana@punkt.sk

www.pechakucha.sk

0901/778 255

Plagat_PKN34

O autorovi

Redakcia 9múz

Redakcia 9múz